Історія

Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем'янчука— перший приватний навчальний заклад на Західній Україні.

Його формування розпочалося у 1993 році. Відповідно до рішення Міжнародної педагогічної академії (МПА) розпочав свою діяльність Рівненський науково-консультаційний центр (філія МПА), зареєстрований Міністерством освіти України як заклад з правом підготовки фахівців з вищою освітою.

Фото історія

У грудні 1994 р. заклад перейменовано на Рівненський економіко-гуманітарний інститут (РЕГІ), який отримав ліцензію на здійснення освітньої діяльності у сфері вищої школи.

У червні 1998 р. було вручено дипломи першим 407 випускникам інституту. Диплом № 1 з відзнакою отримала педагог Наталія Чепелюк.

29 квітня 1999 р. з ініціативи засновника вузу академіка Степана Дем’янчука в університеті відкрито перший в Україні Музей миру.

У 2001 р. інститут перейменовується в «Міжнародний університет “РЕГІ” імені академіка Степана Дем’янчука». 

21 травня 2001 р. МУ “РЕГІ”, одним із перших у західному регіоні вищих навчальних закладів недержавної форми власності, акредитовано за третім освітньо-кваліфікаційним рівнем.

У 2004 р. заклад отримав нинішню назву – Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука. Того ж року МЕГУ включено до Державного реєстру ВНЗ України.

Нині в МЕГУ функціонує вісім факультетів: економічний (з 1993 р.), історико-філологічний (з 1997 р.), здоров’я, фізичної культури і спорту (з 1998 р.), кібернетики (з 1999 р.), юридичний, довузівської підготовки і післядипломної освіти (обидва з 2003 р.), масових комунікацій та інформаційних технологій (з 2005 р), факультет Європейської освіти, а також діє Інститут педагогічної освіти, створений у 2004 р. на базі педагогічного факультету, заочна та дистанційна форми навчання.

Фото історія

Університет має п'ять власних сучасних навчальних корпусів, найбільший у регіоні спортивно-оздоровчий комплекс, басейн, власні гуртожитки, комп’ютерні класи, з об’єднаними у локальну мережу і підключеними до Інтернету комп'ютерами, видавничий центр, бібліотеку з електронним каталогом тощо. У нашому закладі функціонують творчі та наукові гуртки, студентський театр, команда КВН, танцювальні та естрадні колективи. Ми гордимося нашими спортсменами - переможцями та призерами Олімпійських та параолімпійських ігор, чемпіонатів світу та Європи.

За останні 27 років університет підготував понад 33 000 висококваліфікованих спеціалістів, які отримали дипломи державного зразка.

Сьогодні навчальний процес в МЕГУ забезпечують 44 професори, доктори наук, академіки галузевих та міжнародних академій, 138 кандидатів наук та доцентів.

Міжнародний економіко-гуманітарний університет тісно співпрацює з вищими навчальними закладами Польщі, Угорщини, Литви, Словаччини, Чехії, та США. Наші студенти мають унікальну можливість паралельно здобувати освіту за європейськими програмами в університеті Яноша Кодолані у м. Секешфехерварі (Угорщина).

Станом на 1 січня 2011 року на базі МЕГУ проведено 17 міжнародних науково-практичних конференцій з економічних і гуманітарних проблем за участю провідних вчених України, Угорщини, Польщі, Німеччини, та інших країн. Науковці та студенти університету, у свою чергу, взяли участь у багатьох наукових форумах, що проводились в Україні та за кордоном.

10 березня 2011 року університет акредитовано за четвертим освітньо-кваліфікаційним рівнем.