Освітні портали

Вітчизняні бази даних наукових видань
  1. Наукова періодика України https://cutt.ly/3YciTeD
  2. Автореферати України https://cutt.ly/bYcoiTk
  3. Цифрова бібліотека історико-культурної спадщини https://cutt.ly/kYci2hp
  4. Електронна бібліотека «Diasporiana» https://diasporiana.org.ua/
  5. велика колекція електронних варіантів документів, виданих українською діаспорою в еміграції.
  6. Національний репозитарій академічних текстів - https://nrat.ukrintei.ua/ - загальнодержавна база даних академічних текстів
  7. Open Ukrainian Citation Index (OUCI) https://ouci.dntb.gov.ua - пошукова система і база даних наукових цитувань, які надходять від усіх видань, що використовують сервіс Cited-by від Crossref та підтримують Initiative for Open Citations.
  8. Наукова електронна бібліотека дисертацій та авторефератів https://www.dissercat.com/ . Більше 750 000 повних наукових текстів.
  9. Бібліотека української літератури https://www.ukrlib.com.ua/ Найбільша в інтернеті електронна бібліотека української літератури, яка крім українських книжок пропонує також літературну енциклопедію, біографії, шкільні твори, учнівські реферати, стислі перекази змісту творів з української та зарубіжної літератури.
Зарубіжні бази даних

1. Web of Science (WoS)- http://wokinfo.com/ - одна з найбільших в світі пошукових платформ, яка містить реферативні бази академічних матеріалів.

Платформа має вбудовані можливості пошуку, аналізу та управління бібліографічною інформацією. На ній є кілька баз даних. До Web of Science Core Collection (головної бази) входять чотири журнальні колекції (індекси):

ДО УВАГИ НАУКОВЦІВ! Довідник по роботі з Web of Science російською мовою тут:

https://vnu.edu.ua/sites/default/files/Files/dovidnik_web_of_science.pdf

2. Scopus http://www.scopus.com/ - найбільша в світі реферативна і аналітична база наукових публікацій і цитувань видавничої компанії Elsevier, яка охоплює: 22245 академічних журналів (у тому числі 51 український) від 5000 різних видавництв, 58,3 мільйона рефератів, більше 120 тисяч книг, 5,5 мільйона матеріалів наукових конференцій, 390 галузевих видань, 25,2 мільйона патентних записів.

Scopus не містить повних текстів, але надає посилання на них. Для статей є бібліографічні описи, анотації та списки цитованої літератури.

3. Google Scholar – http://scholar.google.com.ua/  - вільно доступною пошуковою системою, яка індексує повний текст наукових публікацій всіх форматів і дисциплін. Дозволяє без зусиль здійснювати великий пошук наукової літератури, а також знайти дослідження, які найбільш точно відповідають пошуковому запиту, серед величезної кількості наукових праць. Google Scholar містить відомості не лише про он-лайнові електронні варіанти, але і про друковані статті.

ДО УВАГИ НАУКОВЦІВ! Алгоритм створення наукового профілю у Google Академії
Відео-інструкція: https://www.youtube.com/watch?v=D9cLXf44mco

4. Index Copernicus (Польща) (Index Copernicus Journals Master List)  http://www.indexcopernicus.com  – міжнародна наукометрична база, яка включає індексування, ранжування та реферування журналів, а також є платформою для наукової співпраці та виконання спільних наукових проектів.

5. Sсimago Journal & Country Rank (SJR) – http://www.scimagojr.com/ -  аналітичний портал, що надає наукометричні показники по журналах і країнах.

6. Project Muse - https://muse.jhu.edu/ онлайнова база даних рецензованих академічних журналів та електронних книг. Project Muse дає доступ до контенту з суспільних і гуманітарних наук більш ніж 250 університетських видавництв і наукових товариств. Project MUSE пропонує книги та журнали з відкритим доступом від відомих університетських та наукових товариств США (Johns Hopkins University Press, Cornell University Press, The MIT Press та ін.) та Європи (Amsterdam University Press, Leiden University Press, Edinburgh University Press та ін.).

Відкриті курси навчання онлайн
  1. МООК – https://cutt.ly/FYxDAhy- масові відкриті безкоштовні он-лайн курси
  2. «Coursera»- https://www.coursera.org – глобальний проект у сфері масового он-лайн навчання.
  3. EdErahttps://www.ed-era.com - платформа онлайн-освіти, на якій представлені онлайн-курси, інтерактивні підручники, освітні проекти та моделі інтеграції сучасних освітніх рішень у традиційний навчальний процес.
  4. Відкритий Університет Майдану /ВУМ/ — https://vumonline.ua - освітня ініціатива, покликана сприяти розвитку громадянського суспільства в Україні, яка допомагає користувачам зробити перший крок у самоосвіті. Тематика навчальних курсів пов`язана з персональним розвитком, підприємництвом, розбудовою відкритого суспільства.
  5. Освітній хаб міста Києва — https://eduhub.in.ua- соціальний інноваційний проєкт Київської міської державної адміністрації, орієнтований на підтримку та системну реалізацію концепції «навчання протягом життя /life long learning», який надає можливість безкоштовного набуття та покращення «м’яких навичок /soft skills».
  6. Impactoriumhttps://impactorium.org/uk/- платформа онлайн освіти, призначена для проактивного інформування про цілі сталого розвитку, сприяння їх впровадженню на особистому, професійному та національному рівнях, утвердження принципів корпоративної соціальної відповідальності, створення умов для удосконалення навичок майбутнього.  Особливість платформи у тому, що вона пропонує короткі майстер-класи, тренінги, семінари, дискусії, мікронавчання, імітаційні ігри, трансляцію конференцій та форумів з проблематики сталого розвитку.
Цифрові колекції світових бібліотек
  1. Бібліотека Ватикануhttps://digi.vatlib.it/
  2. Відкрита бібліотека Архіву Інтернету https://archive.org/
  3. Проект Гутенберг https://www.gutenberg.org/
  4. Національна бібліотека Франції Gallica - https://cutt.ly/aYcrUYC
  5. Цифрові колекції Бібліотеки Конгресу https://www.loc.gov/collections/
  6. Всесвітня цифрова бібліотека https://cutt.ly/1Ycr2KC
Електронні бібліотеки україни
  1. Електронна бібліотека Інституту журналістики КНУ ім. Т. Шевченка http://journlib.univ.kiev.ua/
  2. http://ua.booksee.org - Найбільша електронна бібліотека рунету. Пошук книг і журналів.
  3. http://portfel.at.ua Усі шкільні підручники з можливістю скачування
  4. http://edu-lib.net - Онлайн-бібліотека навчальної літератури точних наук.
Зарубіжні музеї онлайн
  1. Пінакотека Брера (Мілан) — https://pinacotecabrera.org/
  2. Галерея Уффіті (Флоренція) — https://www.uffizi.it/en
  3. Музеї Ватикану (Рим) — http://www.museivaticani.va/content/museivaticani/en.html#lnav_explore
  4. Археологічний музей Афін — https://www.namuseum.gr/en/collections/
  5. Музей Прадо (Мадрид) — https://www.museodelprado.es/en/the-collection/art-works
  6. Музей Лувр (Париж) — https://www.louvre.fr/en/visites-en-ligne
  7. Британський музей (Лондон) — https://www.britishmuseum.org/collection
  8. Національна галерея мистецтв (Вашингтон) — https://www.nga.gov/
  9. Колекція GOOGLE ARTS & CULTURE (Google Cultural Institute) — https://artsandculture.google.com/
  10. Музей Сальвадора Далі — https://www.salvador-dali.org/en/museums/
  11. Смітсонівський музей американського мистецтва (Вашингтон) — https://www.si.edu/exhibitions/online
  12. Метрополітен-музей (Нью-Йорк) — https://www.metmuseum.org
  13. Музей сучасного мистецтва (Нью-Йорк) — https://www.moma.org
  14. Музей Гуггенхейма (Нью-Йорк) — https://www.guggenheim.org
Портали

https://www.coursera.org/ пропонує своїм користувачам сотні безкоштовних онлайн-курсів з різних дисциплін, співпрацює з університетами з різних країн світу для викладання курсів. Наразі пропонуються курси в наступних галузях: інженерія, бізнес, суспільні науки, гуманітарні науки, інформатика та інші.

https://vumonline.ua/ пропонує навчальні курси, сформовані з відео-лекцій, практичних завдань та контрольних запитань від провідних викладачів бізнес-шкіл, громадського сектору, практиків з бізнесу та соціальної сфери.

https://prometheus.org.ua/ платформа масових відкритих онлайн-курсів.

https://eduhub.in.ua/ соціальний інноваційний проєкт, місією якого є забезпечити системну реалізацію концепції «Навчання Протягом Життя» (Life Long Learning), надавши можливість всім охочим безкоштовно отримати або покращити «м'які навики» (soft skills), які потрібні кожному і наразі є вкрай затребувані на ринку праці.

https://edu4you.com.ua/ освітня платформа, що об'єднує слухачів і викладачів заради кращих практичних знань у сфері особистісного розвитку, інтернет-маркетингу, підприємництва, аналітики

https://www.ed-era.com/ студія онлайн освіти, робить онлайн-освіту в Україні якісною та доступною, пропонує онлайн-курси, спецпроекти, інтерактивні підручники та освітні блоги.

https://osvita.diia.gov.ua/ платформа, де розміщені безкоштовні курси з цифрової грамотності

https://saiup.org.ua/ проект сприяння академічній доброчесності в Україні

http://www.management.com.ua/ портал, присвячений ключовим аспектам сучасного менеджменту та професійного розвитку управлінців.

http://osvita.ua Освітній портал "Освіта.UA".

http://urok-ua.com Освітній портал "UROK-UA".

http://pedrada.com.ua Педрада. Портал освітян України.

http://infosvit.if.ua Освітній портал "ІНФОСВІТ".

http://pedpresa.ua Освітній портал " Педагогічна преса".

http://education-ua.org Портал громадських експертів "Освітня політика".

http://educlub.com.ua Освітній онлайн-журнал.

http://shodennik.ua Інтернет-проект, метою якого є створення єдиної освітньої мережі для всіх учасників освітнього процесу.

http://school.xvatit.com Гіпермаркет знань.

http://klasnaocinka.com.ua Класна Оцiнка - безкоштовна інформаційна система для шкіл, дитячих садків та інших організацій.

http://www.osvita.org.ua "Освітній портал" - все про освіту України.

http://ukped.com Українська педагогіка.

http://uchiteli.com.ua Сайт учительської взаємодопомоги : методичні матеріали, календарні плани, відеоуроки та інше.

http://shkola.ua Новий навчальний портал.

http://teacherjournal.com.ua Учительський Журнал он-лайн.

http://www.ednu.kiev.ua "Освіта в Украіні. Цей сайт представляє усі українські інформаційні ресурси, що пов'язані з освітою (за словами власників).

http://myeducation.com.ua Потужний незалежний освітній ресурс, основною метою якого є допомога у отриманні якісних освітніх послуг кожною людиною протягом життя.

http://svitosvit.ua Українська мережа навчальної інформації та освітніх послуг "СвітОсвіт".

http://ped.sumy.ua Українська педагогіка. (Неофіційний сайт ГНПУ імені Олександра Довженка.)

http://www.uroki.net Метою даного сайту, є допомога молодим і починаючим вчителям у  складанні поурочно і тематичного планування, сценаріїв шкільних свят, в розробці відкритих уроків з різних шкільних предметів, класних годин.

http://www.intellect-invest.org.ua Портал сучасних педагогічних ресурсів.

http://znannya.info Інформаційний портал "Знання".

http://www.obrazovanie.by Освіта і навчання в Білорусі.

http://rg-zigzag.com.ua Освітній портал «Репетиторська група «Зигзаг».

https://sites.google.com/site/ulejconf Вчитель у мережі.

http://adu.by Науково-методична установа «Національний інститут освіти» Міністерства освіти Республіки Білорусь.

http://nastaunik.info Сайт знайомить з тенденціями освіти у світі, з новими технологіями  і методами викладання, а також результатами їх застосування в Білорусі. Програмна оболонка дозволяє скопіювати інформацію, а також додати свої розробки.

http://metodportal.net Методичний портал.

http://pedsovet.su Спільнота взаємодопомоги учителів.

http://timo.com.ua Тестування і моніторинг в освіти.

http://studway.com.ua Студвей - все про студентство.

https://subject.com.ua Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити. 

subject.com.ua Всі предмети найбільший архів освітніх матеріалів в укрнеті - розробки уроків, ГДЗ, довідкові матеріали, допомога по підготовці до ЗНО та ДПА, дидактичні матеріали, методичні рекомендації, освітні статті для школярів, абітурієнтів та студентів, вчителів та батьків.

zarlit.com Проект зосередив в собі найважливішу інформацію з вивчення зарубіжної  літератури для вчителів, школярів та студентів - Віртуальна читальня Зарубіжної літератури

ukrlit.net Проект зосередив в собі найголовнішу інформацію з вивчення української  літератури для вчителів, школярів та студентів - Віртуальна читальня Української літератури.

history.vn.ua History | Твоя електронна бібліотека.

 nuschool.com.ua Нова українська школа - матеріали для вчителів та батьків.

 lifelib.info Бібліотека про життя - біологічні, хімічні та медичні довідкові матеріали.