Університет його імені

Степан Якимович Дем'янчук — засновник Міжнародного економіко-гуманітарного університету.

Він народився З0 грудня 1925 року в селі Орепи Новоград-Волинського району Житомирської області у селянській родині. 19-річний юнак у складі 3-го Білоруського фронту визволяв Білорусію і Прибалтику. За військову доблесть нагороджений багатьма орденами та медалями.

Демобілізувавшись після важкого поранення під Кенігсбергом, почав учителювати у рідному селі. Згодом був призначений директором Кам'янської восьмирічної, а пізніше — Токарівської та Ярунської середніх шкіл. Заочно навчався у Житомирському державному педагогічному інституті. З цього часу починається його освітянська діяльність, яка тривала понад 55 років.

ДСЯ

Степан Якимович Дем'янчук — педагог-новатор. Він першим запровадив уроки миру, учнівські читання “Я голосую за мир!”, першим в Україні створив Музей миру; вперше залучив спортсменів-старшокласників до проведення занять з фізкультури у молодших класах, першим організував шкільний “Табір на колесах”, коли 25 кращих учнів сільської школи упродовж місяця подорожували територією Західної України, Білорусії, Росії та Прибалтики. З його ініціативи було організовано гуртожиток для школярів із віддалених сіл, налагоджено харчування, створено кіностудію.

ДСЯ

А довгими ночами вчився, писав кандидатську дисертацію, яку успішно захистив у Московському університеті. З травня 1966 року творча доля талановитого вченого та педагога пов'язана з Рівненським педагогічним інститутом: старший викладач, доцент, доктор педагогічних наук, професор, академік, чверть століття незмінний декан педагогічного факультету.

З вересня 1993 року Степан Якимович Дем'янчук - засновник-організатор і перший проректор Рівненського економіко-гуманітарного інституту.

ДСЯ

Він - автор багатьох монографій з проблем освіти й виховання, з-під його пера вийшло у світ понад 300 наукових статей, надрукованих у збірниках і журналах як України, так і зарубіжжя, 600 статей у періодичній пресі. Під керівництвом вченого захистили дисертації 2 доктори і 28 кандидатів наук. Його ідеї знайшли подальшу реалізацію у діяльності лабораторії "Виховання учнівської молоді на ідеях миру в навчально-виховному процесі школи і вузу" та першого в Україні Музею миру.

ДСЯ

Наукові інтереси С.Я. Демянчука завжди виходили за межі району, міста, республіки. Він підтримував зв’я­зки з багатьма науковими центрами, школами. І не тільки підтримував, але й фахово впливав на їх становлення та розвиток. Відбувався взаємообмін ідеями.Немає такої області в Україні, якої б не торкнулась його наукова школа, де б не працювали його послідовники, учні, однодумці. Серед них: Герой України, доктор психологічних наук, ректор Острозької Національної академії Ігор Демидович Пасічник; Вчений секретар академії Педагогічних наук, академік Микола Борисович Євтух; доктор педагогічних наук, професор Андрій Сергійович Несімчук; доктор педагогічних наук Світлана Валеріївна Лісова, доктор педагогічних наук, професор Алла Михайлівна Богуш та багато інших.

ДСЯ