Зоологічний музей
"Кунсткамера природи" - так називає колекцію біолог Ростислав Шикула. За 30 років він зібрав понад 2500 екземплярів рідкісних тварин, здебільшого безхребетних мешканців морів та тропічних узбереж і лісів. Весь цей різнокольоровий "зоопарк" презентовано увазі мешканців Рівного.
Колекцію розміщено у аудиторії Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені Степана Дем'янчука. Старший викладач кафедри біології Ростислав Шикула (на фото) викладає студентам зоологію, і експонати дуже допомагають йому в цьому.
Усі експонати є рідкісними для України, адже це екзотичні мешканці морів, океанів, дощових екваторіальних лісв та саванн. До того ж чималу частину колекції складає відділення, в якому представлені комахи Африки, Пд.Америки, Південної і Пд-Сх.Азії та суміжних островів.Різноманіття ентомофауни України представлене колекціями жуків, метеликів, перетинчастокрилих, клопів,та інших членистоногих.Серед рідкісних видів України є бражник мертва голова, аполон чорний, махаон, парусник подалірій, жук-олень, вусач мускусний ,вусач великий дубовий, жук-самітник.
Чимало експонатів "родом" з Афганістану, це жуки скарабеї, скорпіон, фаланга, оса-сколія, деревний богомол, тарган-черепашка і навідь річковий краб. У колекції є найбільші у світі скорпіони, павуки-птахоїди,тарантули,метелики і жуки. З морських жителів - майже три десятки видів крабів, півтора десятка раків, омари, лангусти,морські їжаки і зірки, корали. Черепашки з Куби, Баренцового моря, Атлантики і Тихого океану, є навіть величезні тридакни- зубаті моллюски, що досягають розмірів учнівської парти і ваги у триста кілограмів, щелепи рифової акули з Індійського океану, зуб кашалота та китовий вус,ніс риби меч та літаюча риба. А ще зкам’янілі форми життя: амоніти, белемніти, морські їжаки та молюски і корали, зуби вимерлої акули з Волині і зуб мамонта з Гощанського району. Найбільш цінним експонатом у колекції комах є жук-геркулес довжиною у 14.8 см,він є і самим найбільшим жуком в світі
Чималу частину колекції складають вологі препарати, а саме: тропічних змій і удавів, екзотичних черепах, ящерк-гекконів та саламандр, серце крокодила, африканське левеня та амазонські соми.
З метою поповнення колекції новими експонатами та збору фото-відеоматеріалу про життя тварин, в 2008р. були здійснені експедиції в Сахару, до Лівійської та Аравійської пустелі, в Аравійські гори та на Червоне і Середземне море. В 2009р. завдяки підтримці рктора було проведено дослідження островів Ява, Суматра, Борнео, Балі, Комодо, Нова Гвінея, та узбережних зон Індійського океану.Колекцію поповнили нові види тропічних комах, молюсків, коралів та інших тварин.
Експонати колекції використовуються у лекційних, практичних та лабораторних заняттях студентів, що надає максимальну кількість інформації під час навчального процесу. Нині в західних областях України схожою колекцією володіє лише Львівський національний університет. Але експонати там значно старіші - деяким з них вже по 150 років . Зараз колекція відкрита для студентів та школярів Рівного, завдяки їй чимало допитливих учнів зацікавилися зоологією серйозно і поступили на навчання до університету. В колекцію потрапляють лише екземпляри, які вже виконали свою репродуктивну функцію, а для відлову використовується такий час, щоб не завдати шкоди чисельноті конкретного виду.