Факультет кібернетики
Факультет кібернетики в МЕГУ
Сучасний період розвитку інформаційного суспільства характеризується активним використанням цифрових технологій, електронних послуг, безпровідних технологій зв’язку, кібер-виробництв, кібер-систем та кібер-машин, створенням ІТ-продуктів. Широке застосування на світовому рівні новітніх інформаційно-комунікаційних технологій потребує фахівців у галузі високих технологій, розумних об’єктів та їх мереж, цифрових автоматизованих систем керування, цифрової комунікації.
Факультет кібернетики для забезпечення готовності здобувачів вищої освіти до цифрової модернізації життєдіяльності формує інформаційно-цифрові компетентності, які сприятимуть працевлаштуванню випускників в діджиталізованому середовищі та цифровому ІТ-ринку. На сьогодні на світовому ринку праці кількість ІТ-вакансій перевищує чисельність ІТ-фахівців, ІТ-компаніям катастрофічно не вистачає програмістів і комп’ютерщиків. Тому професія програміста і комп’ютерщика є найбільш затребувана і найбільш високооплачувана.
Широке впровадження цифрових технологій та популярність інформатики збільшила потребу у фахівцях-педагогах. Сучасний вчитель інформатики має бути в курсі всіх комп’ютерних новинок, мати свій власний інноваційних стиль, вміти застосовувати новітні інформаційно-комунікаційні та цифрові технології.
Факультет кібернетики запрошує на навчання всіх бажаючих, хто готовий формувати та розвивати цифрове суспільство, засноване на кібер-сервісах, створювати «розумні» міста та керувати «розумними» об’єктами.
Факультет кібернетики МЕГУ пропонує навчання на денній та заочній формах за такими освітніми програмами:
Освітній рівень «Бакалавр»
- 121 Інженерія програмного забезпечення. (Освітньо-професійна програма «Інженерія програмного забезпечення. Інтернет речей»);
- 122 Комп’ютерні науки. (Освітньо-професійна програма «Комп’ютерні науки та кіберзахист»);
- 014 Середня освіта (Інформатика). (Освітньо-професійна програма «Середня освіта. Інформатика та математика»).
Освітній рівень «Магістр»
- 122 Комп’ютерні науки. (Освітньо-професійна програма «Комп’ютерні науки та інформаційні технології»);
- 014 Середня освіта (Інформатика). (Освітньо-професійна програма «Середня освіта. Інформатика та математика»).
Майбутні ІТ-фахівці: програмісти, комп’ютерщики, викладачі інформатики опановують сучасні ІТ-технології, комп’ютерні системи та мови програмування, засоби діагностики та тестування програмного забезпечення та мереж, робототехніку, web-технології та web-дизайн.
Професорсько-викладацький склад факультету кібернетики МЕГУ відомий в Україні та за її межами:
Ім’я Йосипа Володимировича Джуня увійшло в Золоту Енциклопедію – «Наукова еліта України».
Джунь Й. В. - завідувач кафедри математичного моделювання, доктор фізико-математичний наук, дійсний член Європейської асоціації безпеки (Краків) отримав міжнародне визнання із присудженням почесного ордену «Науковець року 2019».
Студенти факультету кібернетики приймають активну участь у Всеукраїнських студентських олімпіадах в ІТ-галузі:
Студент другого курсу спеціальності 121 «Програмна інженерія» Шеремета Роман Валерійович виборов трете місце на Всеукраїнській студентській олімпіаді з Web-дизайну 26-28 березня 2019р. у м.Дніпро.
Команда студентів третього курсу факультету кібернетики МЕГУ у складі Заречанського Якова, Іванова Ігоря, Воловника Олега, і тренера команди Шпортька Олександра Володимировича з 9 по 11 жовтня 2019р. взяла участь у півфіналі чемпіонату світу з командного програмування в м. Одесі, де вибороли перемогу (ІІІ місце) у Всеукраїнській олімпіаді з командного програмування.
Студенти другого курсу факультету кібернетики Заречанський Яків та Шеремета Роман відзначені головою Рівненської обласної державної адміністрації. Від Рівненської обласної державної адміністрації та Рівненської обласної Ради отримали сертифікати та обласну премію за особливі успіхи у навчанні та науковій роботі
Працевлаштування випускників факультету кібернетики МЕГУ
Студенти старших курсів факультету кібернетики приймають участь у розробці вітчизняних та закордонних ІТ-проектів. Випускники працюють: розробниками програмного забезпечення, програмістами баз даних, прикладними програмістами, системними програмістами, інженерами-програмістами з тестування і контролю якості програмного забезпечення, архітекторами програмних систем, системними адміністраторами програмних проектів, адміністраторами пристроїв Інтернету-речей, розробниками smart («розумних») пристроїв, інженерами-робототехніками, архітекторами «розумних» систем, аналітиками комп’ютерних систем, розробниками засобів захисту інформації, адміністраторами комп’ютерних мереж, розробниками web-сайтів, web-дизайнерами в Україні та в online-режимі за її межами.
Керування побутовими пристроями без участі людини – це цифрове майбутнє, яке створюють ІТ-фахівці з Інтернету речей. Ця концепція комунікації речей (об’єктів) використовує інформаційні технології для взаємодії між собою та передбачає виконання пристроями запрограмованих дій без втручання людини.
Всі розумні пристрої в будинках, в безпілотних автомобілях та літаках, на зупинках громадського транспорту та аеропортах, в медичному обладнанні та інше, виконують обробку інформації, її аналіз та обмін між собою, та залежно від отриманих результатів приймають рішення та виконують запрограмовані дії.
Відомий американськи публіцист Дейв Баррі висловився про інформатику: «Скоро залишаться лише дві групи працівників: ті, хто контролює комп’ютери і ті, кого контролюють комп’ютери. Постарайтеся потрапити в першу групу».
Вступайте до нашого факультету, щоб не опинитися у другій групі.