Вітальне слово та вірш І. Драча «Скиньте з Шевченка шапку та отого дурного кожуха…» виголосила завідувачка кафедри української мови та літератури Лілія Овдійчук й закликала подивитися на Шевченка як на академіка, як на титана праці, на пророка. Адже як ніколи раніше актуальне Шевченкове гасло: «Борітеся – поборете! Вам Бог помагає».
Програма заходу була дуже насиченою. Викладачі факультету та студенти представили різнотематичні і різножанрові проєкти.
Доцентка Іванна Саркісова розкрила творчість Тараса Шевченка у сучасному дискурсі, продемонструвавши знакові дослідження, уривки з наукових праць. Студенти 2 курсу висловили свої міркування і сприйняття українського генія. Етапи життя Кобзаря розкрила у презентації студентка 1 курсу Лідія Міркевич та ст.викл. кафедри Лариса Брильова. Прозвучала у відеозапису поема «Кавказ» у художньому виконанні студентів 3 курсу. Декан факультету Таміла Груба висловила своє бачення ролі Шевченка в українській історії і представила разом зі студентами-практикантами Рівненського ліцею №20 композицію «Шевченкове слово живе» від ліцеїстів і директорки Ніни Сукач.
Четвертокурсники підготували інтерактивну гру для учасників, що надало динаміки заходу і спонукало до аналітичного мислення, та дало змогу студентам різних факультетів, які були присутні на святі, перевірити свої знання про життя і творчість українського поета-генія. Оригінальним був проєкт «Творчість Тараса Шевченка у європейському світі» представників кафедри романо-германської філології Ірини Будз і Яніни Поченюк та студентів спеціальності «Мова і література (англійська)». Виразне читання перекладів віршів Т. Шевченка німецькою та англійською мовами супроводжувалося візуалізованою мультимедійною презентацією з текстами (білінгва), ілюстраціями та цікавими літературознавчо-емоційними означеннями-оцінками творчості Шевченка англійською мовою. Долучилися до цього проєкту студенти факультету кібернетики (викладачка Марина Скребкова), які прочитали переклади віршів англійською мовою. І хоча тривога завадила Валентині Миронюк, завідувачці кафедри теорії і методики журналістської творчості та студентам, журналістам і філологам, представити проєкт «Листи до Тараса Шевченка із сьогодення», а Юлії Савчук – виконати пісню на слова Т. Шевченка, проте рашистам не вдалося зіпсувати свято. Всі присутні відчули життєдайну силу невмирущого слова українського генія і впевненість у нашій перемозі.