До Міжнародної конференції «Точка перетину: Взаємодія саморегулювання та співрегулювання медіа в Україні» долучилася старша викладачка факультету журналістики Анастасія Горчикова. Захід було організовано Комісією з журналістської етики за підтримки Європейської федерації журналістів у рамках проєкту «Медіаради в надзвичайних ситуаціях», фінансованого Європейською комісією.
На початку конференції із вітальними словами та резюме щодо поточного стану обговорюваних питань в Україні та країнах ЄС виступили Генеральний секретар Європейської федерації журналістів Рікардо Гутьєррес; Координатор проєктів Європейська федерація журналістів Адріан Коллін та Членкиня Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Олена Ніцко.
Питання розвитку взаємодії між органами саморегулювання та співрегулювання в Україні учасникам запропонувала заступниця шеф-редактора «Детектор медіа», голова Наглядової ради ПАТ «НСТУ», членкиня Комісії з журналістської етики Світлана Остапа. Пані Світлана також додала стислий огляд поточно вітчизняної практики.
Досвідом саморегулювання медіа у франко- та німецькомовних регіонах Бельгії поділилася голова Ради етичної журналістики Le Conseil de déontologie journalistique (CDJ) / Бельгійської пресради (франкомовні медіа) Мюріель Ано. Учасники також почули новини щодо практики взаємодії органу саморегулювання з медіарегулятором.
Окремою групою доповідей та сесії питань/відповідей було винесено виступи членів робочих груп органів спільного реагування у сферах аудіовізуальних, аудіальних, онлайн- та друкованих медіа, а також обговорення саморегулювання як ефективного інструменту підвищення якості журналістського контенту. Конкретно дискусія розгорнулася навколо відмінностей регулювання та співрегулювання.
Модератором конференції традиційно став голова Комісії з журналістської етики Андрій Куликов.