29 вересня 2022

Сьогодні на факультеті журналістики відбулася презентація навчального посібника «Журналістика інформаційного агентства» авторства доцента кафедри соціальних комунікацій, заслуженого журналіста України Віктора Мазаного. Видання є першим спеціалізованим збірником, що говорить конкретно про написання матеріалів для інформаційних агентств. Автор розповів присутнім про особливості підготовки інформаційних матеріалів для ІА та труднощі, з якими стикаються кореспонденти під час роботи.

уафке

Виключну професійність автора навчального посібника відзначив ректор МЕГУ, доктор юридичних наук, професор Віталій Дем’янчук, який долучився до презентації. Віталій Анатолійович зауважив значний практичний досвід Віктора Мазаного не лише у сфері практичної журналістики, але й його педагогічний стаж та вміння знайти підхід до студента. Ректор також підкреслив важливість навчання на факультеті журналістики в умовах практико орієнтованої складової під керівництвом досвідчених професіоналів.

цуке

У форматі онлайн до заходу доєдналася Вікторія Леонова, начальниця інформаційного центру Рівненської АЕС. Оскільки її інтерв’ю стало частиною посібника, гостя відзначила актуальність матеріалу й по цей час, адже проблеми боротьби із коронавірусом, що піднімалися в публікації, знову стають предметом всебічного обговорення. Пані Вікторія також зауважила виключну важливість компетентності журналіста під час роботи із технічною інформацією та відзначила діяльність лабораторії атомної журналістики, що функціонує на факультеті журналістики МЕГУ.

Важливість підготовки фахових посібників у галузі журналістики та винятковість праці Віктора Мазаного зауважив також і Дмитро Тарасюк, голова Рівненської обласної організації Національної спілки журналістів України. Досвідчений медійник згадав кілька прикладів із професійної діяльності, що прекрасно ілюстрували тематику навчального посібника та підкреслили важливість набуття теоретичної бази у стінах університету. Наприкінці зустрічі ректор МЕГУ, доктор юридичних наук, професор Віталій Дем’янчук урочисто вручив пану Дмитру почесну грамоту за участь в організації обласного конкурсу «Турнір юних журналістів». Нагадаємо, що конкурс нещодавно успішно завершився на факультеті журналістики МЕГУ.

ЙЦУКЕ

Оскільки студенти другого курсу факультету журналістики вже навчаються за презентованим посібником, то в них виникали запитання стосовно оперативності та актуальності журналістських матеріалів, про специфіку підготовки та проведення інтерв’ю, а також роботу з джерельною базою. Другокурсники також поділилися враженнями від прочитаних розділів та зауважили легкість викладу матеріалу та цікавість великої кількості прикладів у вигляді додатків.