Особливості роботи військового кореспондента в зоні бойових дій розкрив студентам начальник відділення спеціальних кореспондентів Інформаційного агентства Міністерства оборони України (м.Рівне) підполковник Віктор Шубец під час прес-конференції, що відбулася на факультеті журналістики Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем′янчука.

Журналісти


«Виконати завдання і залишитися живим та здоровим – ось алгоритм, який визначає роботу журналіста на війні», – сказав він.
За його словами, це правило стосується як журналістів, які служить у ЗСУ, так і цивільних представників засобів масової інформації, котрі готують свої матеріали безпосередньо біля ліній, де йдуть бої. 

Журналісти


Співбесідник студентів детально розповів про етапи одержання акредитації, яку надає Міністерство оборони України вітчизняним та зарубіжним журналістам, а також висловив  поради щодо того, яких правил особистої безпеки слід дотримуватися працівнику преси, радіо, телебачення, коли він перебуває на фронті.
Запитання студентів стосувалися й обставин потрапляння журналіста в полон, роботи речників різних командувань ЗСУ і методики оприлюднення ними повідомлень, технічних засобів передачі новин.

Журналісти


Стосовно точності та об′єктивності публікацій про події російсько-української війни, то В. Шубец закликав розрізняти фейки і правдиві дані, а для цього він рекомендує користуватися лише повідомленнями Генерального штабу ЗСУ– найнадійнішим джерелом.

Студенти


«Я особисто свій робочий день починаю саме із його зведень і на основі цього аналізую весь інший потік інформації», – зазначив він.
Гість продемонстрував також екіпірування, яке зобов′язаний мати військовий журналіст, показав засоби, необхідні для надання першої медичної допомоги, розповів про захисні можливості бронежилета й каски – учасники зустрічі самі їх і приміряли.

Журналісти


В. Шубец, який неодноразово проводив зустрічі зі студентами МЕГУ, зосередився також на практичних питаннях журналістської майстерності.