Захід розпочався із розшифровування символів, які створили ауру в авдиторії: завідувачка кафедри української мови та літератури Лілія Овдійчук пояснила, що квіти у вазі підкреслюють естетичні уподобання Довженка: у нього на робочому столі завжди стояв букет. Таріль із яблуками відобразила закоханість письменника у рідну землю, на якій все «проізростає», і нагадала всім про сад, власноруч посаджений Довженком біля кіностудії, яка зараз носить його ім’я. Книга «Щоденники»  –  актуалізувала  дуже особистісний текст, який був написаний кров’ю серця митця і пронизаний любов’ю до України.

Історико-філологічний

До присутніх звернулася з натхненним вітальним словом проректор з наукової роботи Наталія Мединська, яка наголосила на важливості творчості Довженка, на його ідеях, основна із яких – єдність українців, особливо у нинішній тяжкий для нашої країни час.

Історико-філологічний

На турнірі 17 жовтня 2024 році змагалися команди студентів 1-3 курсів спеціальності 014 Середня освіта українська мова та література та мова і література (англійська) у 7 конкурсах на кращого знавця життя і творчості Довженка: бліц-питання, «Пізнай героя», «З якого фільму кадр», «Поміркуй», есе з теми та ін. За підсумками перемогла команда «Довженкові кіномитці». Поки команди виконували творче завдання, глядачі брали участь в обговоренні  проблемних питань – цитат із твору Довженка «Україна в огні». Підсумувала результати брейн-рингу декан факультету Таміла Груба, яка наголосила на гарній підготовці учасників команди та організаторів.

Історико-філологічний

Насамкінець ведучі Ірина Келемен та Ігор Гилитюк пригостили усіх присутнім яблуками, хай і не з Довженкового, але домашнього саду. Підготували сценарій, завдання й провели захід четвертокурсники спеціальності 014 Середня освіта (українська мова та література) під керівництвом професорки Лілії Овдійчук.

Історико-філологічний