07 грудня 2021

Сьогодні на факультеті журналістики відбулася прес-конференція із міським головою Рівного, випускником нашого університету Олександром Третяком. У день місцевого самоврядування мер відверто відповів на гострі та актуальні питання присутніх.

Першим, що цікавило майбутніх журналістів, стала забудова біля Сільпо, що на автовокзалі. Міський голова прокоментував ситуацію, що склалася та наголосив на своєму категоричному несприйнятті поточного положення. Також закликав усіх говорити про незаконну забудову та привертати увагу до проблеми.

аа

Зацікавило студентів рішення міського голови активізувати боротьбу із незаконним обігом наркотиків. Пан Третяк зауважив, що неодноразово отримував звернення громадян, які особисто ставали свідками незаконних оборудок. Зараз кожен, хто володіє інформацією про продаж наркотичних речовин без рецептів, може передати дані через чат-бот в телеграмі Drughunters. Поширення інформації про цю ініціативу та долучення нових учасників допоможе якомога швидше викорінити проблему.

рр

Актуальне питання із орендарями приміщень у Народному домі також не залишили без уваги. За словами мера, у будівлі планується реконструкція, оскільки поточний стан приміщень вкрай незадовільний. По завершенні робіт буде оголошено відкритий конкурс на зайняття відремонтованих приміщень. Особливо потішило присутніх те, що міський голова зацікавлений у наданні приміщень громадським та молодіжним організаціям у самому центрі міста для активізації їх діяльності.

рр

Не могли пройти й повз транспортне питання. Оскільки у місті постійно збільшується потік авто, а міський транспорт не завжди пересувається регулярно, мер вважає за необхідне повністю трансформувати підхід до транспортної моделі міста. Маршрути перевізників буде змінено, на дороги вийдуть великі автобуси, які вже розмитнюються й готові до введення в експлуатацію. Планується запуск електронного квитка вже наступного року.

На запитання щодо планування бюджету мер відповів, що вже оголосив 2022 рік роком охорони здоров’я. Пріоритетним питанням буде покращення обслуговування у медичних закладах та контроль надання послуг.

Звісно, гість прокоментував ситуацію із ПрАТ «Рівнеазот» та будівництвом кільця на перехресті вулиць Дубенської та Макарова. Пан Олександр зазначив, що податкові відрахування усіх працівників ПрАТ «Рівнеазот», як і раніше, будуть надходити у бюджет міста, а згідно оновлених норм перехід підприємства до іншої територіальної громади пов’язаний із необхідністю фіксування юридичної адреси за місцем фактичного перебування. Щодо кільця, то мер задоволений результатом та чітко контролює роботи, які все ще продовжуються. Для себе зробив висновок, що при масштабних проєктах завжди необхідно розраховувати на непередбачувані обставини і залишати на них резерв часу, як і було зроблено під час будівництва кільця.

рр

Оскільки у МЕГУ багато учасників АТО та ООС, то цікавили можливості отримання допомоги від міста та наявність програм, які на це спрямовані. Мер запропонував долучитися до загальноміської групи, що займається цим питанням, а також зауважив, що найімовірніше місцеві ветерани отримуватимуть фінансову допомогу.

Наприкінці заходу студенти поцікавилися досвідом участі міського голови у волонтерських проєктах в Африці. Пан Олександр зазначив, що завдяки поїздкам зумів ще більше проникнутися любов’ю до України, оцінив всі перспективи, які дає наша держава та загострив увагу на прекрасних закладах харчування, аналогів яких у світі він не бачить. На завершення заходу ректор університету, доктор юридичних наук, професор Віталій Дем’янчук подякував гостю за його плідну працю на посаді мера, побажав успіхів у нових починаннях та зауважив, що альма матер завжди рада візитам своїх випускників.