26 вересня 2022

У п'ятницю 23 вересня 2022 року на педагогічному факультеті ПВНЗ "Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем'янчука" відбулася І Всеукраїнська студентська науково-практична конференція "Актуальні проблеми дошкільної освіти: досвід, реалії сьогодення та перспективи", у якій брали участь не лише студенти нашого університету, України, а й зарубіжжя.

Із вітальним словом про стан сучасної дошкільної освіти до учасників конференції звернулися:  проректор з наукової роботи університету, кандидат юридичних наук, доцент, професор кафедри кримінально-правових та адміністративно-правових дисциплін Боровик Андрій Володимирович, проректор з навчально-методичної роботи та гуманітарної освіти університету, кандидат педагогічних наук, доцент, професор кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти Яницька Олена Юріївна, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри дошкільної педагогіки, психології та фахових методик Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії Зданевич Лариса Володимирівна, директор закладу дошкільної освіти (дитячий садок) №17 Рівненської міської ради Кухарчук Ірина Миколаївна, адміністрація педагогічного факультету.

Студенти

Із доповіддю про особливості організації освітнього процесу в Англії та розвиток сучасних психологічно-педагогічних вчень виступила доктор педагогічних наук, завідувач відділу освіти Університету Бат-Спа (Англія), Стипендіат Академії вищої освіти (HEA), Почесний член Британської асоціації освітніх досліджень (BERA), Британського товариства освітнього лідерства, управління та адміністрування (BELMAS) та Товариства філософії освіти Великої Британії (PESGB) Агнєшка Бейтс.

Під час проведення конференції було акцентовано увагу на способах зменшення відсотку текстових запозичень у кваліфікаційних роботах: (завідувач кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти, кандидат педагогічних наук, доцент Мельничук Лілія Борисівна), правилах оформлення списку використаних джерел у наукових роботах (кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії та методики початкової освіти, вчений секретар університету Шкабаріна Маргарита Андріївна).

5-4

Здобувачі рівня вищої освіти «магістр» та «бакалавр» обговорили методи виховання дітей дошкільного віку на ідеях миру (Степанюк І.М.),   використання творчого доробку українських письменників для формування національно-патріотичних якостей вихованців ЗДО (Жук А.В.), психолого-педагогічні особливості естетичного розвитку дітей (Суткова Т.М.),  моральне виховання засобами мультиплікаційних фільмів (Степанюк І. Ю.), сучасні технології організації освітнього процесу в умовах різновікової групи (Гарбар М.В.), використання технології «Кільця Луллія» у процесі інтегрованого заняття (Дем’янчук Т.О.), ознайомлення старших дошкільників із творчістю Олени Пчілки (Сбитна Т.О.), використання ейдетики  для логіко-математичного розвитку (Корнійчук І.М.). Студентка  1 курсу магістратури Ткачук К.О. поділилася досвідом організації занять в ЗДО під час проходження практики.  За сприяння модератора конференції доктора педагогічних наук, професора Марчук О. О. проведення конференції відбувалося на двох мовах - українській та англійській.

6-1

Дошкільна освіта України - важлива ланка в системі загальнодержавної освіти. Незважаючи на проблеми та виклики сучасності, що пов’язані із воєнним станом, пандемією Ковід 19,  зниженням рівня народжуваності, занепадом морально-духовних цінностей, дошкільники потребують належних умов для їх розвитку і виховання. Формування дитячої особистості в руслі гуманізму, миру, взаємоповаги та розуміння  -  основне завдання, що стоїть перед батьками, вихователями та громадськості загалом.

Щиро вдячні учасникам конференції за ґрунтовні та змістовні доповіді!