30 травня на факультеті здоров’я, фізичної культури і спорту відбулася традиційна Всеукраїнська студентська науково-практична конференція «На шляху до професійного вдосконалення», яка об’єднала представників Олімпійської Академії України, здобувачів вищої освіти та фахівців галузі фізичної культури і спорту, здоров’я людини Навчально- наукового інституту Національного університету фізичного виховання і спорту України, Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, Волинського національного університету імені Лесі Українки, фахового коледжу Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії імені Тараса Шевченка, комунального закладу вищої освіти «Рівненська медична академія» Рівненської обласної ради. Учасники конференції вшанували пам’ять Степана Якимовича Дем’янчука, педагога, науковця. доктора педагогічних наук, професора, засновника Міжнародного економіко-гуманітарного університету.
З вітальним словом виступили: Наталія Мединська, доктор філологічних наук, професор, проректор з наукової роботи Приватного вищого навчального закладу «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука; Людмила Сущенко, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри фізкультурно- спортивної реабілітації та спортивних і рухливих ігор Українського державного університету імені Михайла Драгоманова; Лідія Радченко, доктор наук з фізичного виховання і спорту, професор, декан Олімпійської Академії України завідувач кафедри історії та теорії олімпійського спорту Навчально-наукового Олімпійського інституту Національного університету фізичного виховання і спорту України; Лідія Завацька, кандидат педагогічних наук, професор кафедри теорії і методики фізичного виховання та адаптивної фізичної культури Приватного вищого навчального закладу «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука»; Тетяна Гнітецька, кандидат наук з фізичного виховання і спорту; доцент кафедри теорії фізичного виховання та рекреації Волинського національного університету імені Лесі Українки. Робота конференції проводилися за напрямами: сучасні тенденції професійної підготовки фахівців галузі фізичної культури і спорту; олімпійська освіта: теорія і практика; особливості підготовки спортсменів у сучасних умовах; фізкультурно-спортивна реабілітація та оздоровча фізична культура для різних верст населення: реалії та перспективи. Український державний університет імені Михайла Драгоманова представили актуальними темами досліджень з фізкультурно-спортивної реабілітації – Сергій Андрух («Роль фізкультурно-спортивної реабілітації у відновленні здоров’я військослужбовців») і Богдан Євдокименко («Сучасний погляд на фізкультурно-спортивну реабілітацію тхеквондистів з травмами колінного суглобу»). Ксенія Кудрявцева, здобувач НУФВСУ висвітлила причини занепаду Олімпійських ігор Стародавньої Греції, зробила порівняльну характеристику Грецького та Римського періоду Античних Олімпійських ігор. Зацікавленість викликала доповідь Євеліни Корнієнко, Антона Слободяна (ВНУ імені Лесі Українки) на тему «Роль шафлу як сучасного стилю танцю у підвищенні рухової активності дітей шкільного віку». З результатами наукових досліджень щодо формування організаційних здібностей учнів на уроках фізичної культури ознайомила Наталя Бацьків, здобувач фахового коледжу Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії імені Тараса Шевченка.
Активно долучились до конференції та представили цікаві доповіді здобувачі КЗВО «Рівненська медична академія» РОР: Ілля Гопчук («Особливості застосування лікарських засобів для підвищеної фізичної активності») і Оксана Назарук («Рухова активність – як метод профілактики неінфекційних захворювань (НІЗ)». Оксана Косинська, студентка факультету здоров’я, фізичної культури і спорту ПВНЗ «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука», волонтер у доповіді «Адаптивні спортивні ігри та їх значення в процесі адаптації внутрішньо переміщених осіб» представила результати діяльності польсько-українського адаптаційного центру в рамках гранту RITA – «Зміни в регіоні». З новим напрямом у фітнесі, таким як EMS-тренування, його впливом на організм та особливостями тренувань ознайомила Ірина Гусєва, здобувач другого (магістерського) рівня ОП «Фізкультурно-спортивна реабілітація» ПВНЗ «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука», Чемпіонка світу та Європи, срібна призерка Параолімпіпійських Ігор. Станіслав Харечко, магістр ОП «Фізична культура і спорт» ПВНЗ «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука» продемонстрував шляхи залучення різних груп населення до систематичних занять фізичною культурою і спортом на прикладі діяльності власного спортивного клубу з тріатлону «Амбер трі спортс. м. Вараш».
Слова вдячності партнерам, студентам, які прийняли активну участь у конференції, продемонструвавши креативність, науковість, завзятість; науковим керівникам; організаторам конференції, зокрема здобувачу першого (бакалаврського) рівня ОП «Фізична культура і спорт», ведучому Ігорю Рапіті. Бажаємо творчої наснаги та невпинної енергії для втілення наукових проривів задля добробуту українського народу в ім’я відбудови та процвітання України!