Обов’язковим критерієм, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання, викладання та провадження наукової діяльності є академічна доброчесність, про це наголошено в рамках роботи науково-практичного семінару «Академічна доброчесність: проблеми реалізації та відповідальність», який відбувся 11 вересня 2024 р.
Про відданість академічної спільноти фундаментальним цінностям, серед яких: чесність, довіра, справедливість, повага, відповідальність й мужність деталізовано в доповіді проректора з наукової роботи, професора Наталії Мединської на тему «Реалізація принципів академічної доброчесності в ПВНЗ «МЕГУ імені академіка Степана Дем'янчука». Принципи реалізації академічної доброчесності в МЕГУ відбуваються через популяризацію академічної доброчесності. Проректор закцентувала увагу на нормативних документах щодо реалізації академічної доброчесності в університеті та окреслила перспективи реалізації принципів доброчесності в МЕГУ.
Начальник відділу з наукової діяльності та аспірантури, доцент Оксана Яроменко у своєму виступі виокремила основні «постулати» дотримання академічної доброчесності здобувачами вищої освіти та НПП, висвітлила форми прояву академічної недоброчесності та закликала всіх учасників дотримуватися академічної доброчесності. Завідувач кафедри кримінально-правових та адміністративно-правових дисциплін, доц. Наталія Деревянко розкрила законодавчі аспекти з питань академічної доброчесності, наголосила про заходи реагування на порушення академічної доброчесності, зокрема притягнення до академічної відповідальності.
Ольга Підлужна, директор бібліотеки МЕГУ, звернула увагу слухачів, що не є плагіатом у науковому тексті, що досить конструктивно для слухачів - здобувачів першого, другого та третього рівнів вищої освіти. доброчесності в університеті нормативні документи щодо реалізації принципів академічної доброчесності в університеті Проректорка наголосила на основних принципах дотримання академічної доброчесності здобувачами освіти та питаннях академічної відповідальності. Документальну регламентацію етичного наукового виміру розкрила к.геогр.н., доц., начальник відділу з наукової діяльності та аспірантури Оксана Яроменко, про стан академічної доброчесності в умовах викликів сьгодення розповіла Вікторія Артюшок, к.екон.н., доцент, завідувачка центру забезпечення якості вищої освіти.
Ознайомила здобувачів освіти з найзручнішими та безкоштовними сервісами для перевірки українськомовних текстів на наявність плагіату Лілія Мельничук – к.пед.н., доцент, завідувачка кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти у своєму виступі про способи уникнення плагіату в наукових роботах.
Питання культури академічної доброчесності викликали найбільшу зацікавленість серед здобувачів вищої освіти другого (магістерського) та третього (освітньо-наукового) рівнів вищої освіти.