07 березня 2024

6 березня 2024 року факультет здоров’я, фізичної культури і спорту Приватного вищого навчального закладу «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука» спільно з Олімпійською академією України провели «Олімпійські читання». для здобувачів вищої освіти. Студенти  ознайомилися з життєвим шляхом, спортивними досягненнями першої української олімпійської чемпіонки зі спортивної гімнастики.

Олімпійські читання

Ніна  Бочарова – дворазова чемпіонка Ігор XV Олімпіади 1952 р. у Гельсінкі (у вправах на колоді та в командній першості); володарка двох срібних олімпійських медалей у багатоборстві та в командних вправах з предметом; чемпіонка світу 1954 р. в командній першості та в командних вправах з предметом. Ніна Антонівна винайшла гімнастичну вправу шпагат на брусах, яку до неї ніхто не виконував. У 2004 році Бочаровій була надана честь першою нести факел естафети олімпійського вогню на українській землі. Нагороджена Орденом княгині Ольги 1-го, 2-го і 3-го ступенів, медалями «Ветеран праці» (1979) і «В пам'ять 1500-річчя Києва», орденом НОК України (2012) і нагородою «Спортивна слава України».

Олімпійські читання

Під час олімпійських читань були використані матеріали для презентації Єрмолової В. М., директора Олімпійської академії України, заслуженого працівника фізичної культури і спорту України, кандидата наук з фізичного виховання і спорту, доцента НУФВСУ.

Євгенія Гладушка, здобувачка освітньо-професійної програми «Фізична культура і спорт» спеціальності 017 «Фізична культура і спорт» першого (бакалаврського) рівня, представила Ніну Бочарову, як особистість, людину великої душі, сили волі й натхнення. Легендарна спортсменка є прикладом для молодого покоління, причому не тільки в спорті.

Олімпійські читання

На завершенні студенти переглянули відео гімнастичних вправ на колоді у виконанні Ніни Бочарової з архіву, виступи зірок спортивної гімнастики на Олімпійських іграх у різні періоди часу.