30 вересня ·2022 року в рамках вивчення дисципліни «Антикорупційні органи України» докторкою філософії в галузі права, завідувачкою кафедри кримінально-правових та адміністративно-правивих дисциплін Деревянко Наталією Зеновіївною було проведено бінарне заняття спільно з доктором права, доктором філософії, Почесним доктором, Почесним професором, LLM, MBA, президентом Європейського інституту безперервної освіти (Словацька Республіка) Йозефом Затько.
У рамках лекції «Механізми запобігання та протидії корупції. Світовий досвід» доповідачі здійснили системний аналіз теоретико-правового дослідження світового досвіду реалізації антикорупційної політики (на прикладі таких країн, як Грузія, Ізраїль, Нідерланди, Німеччина, Південна Корея, Румунія, Сінгапур, Словацька Республіка, Сполучені Штати Америки, Фінляндія, Японія) та його можливого застосування в Україні.
Спікери наголосили на тому, що закордонний досвід дієвої антикорупційної політики є унікальним і має бути пильно вивченим, щоб запозичити для українських реалій антикорупційні стратегії, які довели високу результативність. Йозеф Затько зазначив, що світовий досвід протидії корупції показує, що універсальних методів проти неї не існує. Кожна країна обирає свій шлях державної антикорупційної політики, ґрунтуючись на міжнародних стандартах у цій сфері. Однак, як показує досвід світу, жодні кроки корупційної протидії не закінчаться позитивним результатом у разі браку політичної волі на всіх владних рівнях.
Наприкінці бінарного заняття доповідачами було зазначено, що активізація антикорупційного процесу в Україні потребує подальшого комплексного наукового дослідження ефективного закордонного досвіду протидії корупції та необхідно шукати національний шлях боротьби з корупцією.
Здобувачі освіти мали змогу задати питання лекторам, ділитись своїми думками з приводу почутого, а також дізнались багато актуальної інформації про світовий досвід боротьби з корупцією.