29 травня 2024

23 травня 2024 року представники Ради молодих учених ПВНЗ «МЕГУ ім. акад. С. Дем’янчука» провели науково-практичний семінар «Відкриття наукових горизонтів: профілювання у наукометричних базах та оформлення списку літератури» для здобувачів першого, другого та третього рівнів вищої освіти, молодих вчених, науково-педагогічних працівників університету.
Foto

Голова РМУ к.держ.упр., доцент Ліщук Наталія підняла важливе питання цитування, як певного набору правил, що регламентують оформлення списку бібліографічних посилань та наведення цитат у тексті наукової праці, що гарантує науковцю дотримання вимог академічної доброчесності. Розглянули основні види цитувань, що використовуються в Україні, а саме Державний стандарт України 8302:2015. Обговорили основні відмінності у стилях цитування, що використовують в міжнародних виданням (APA, Harvard, Chicago, MLA, Vancouver).
Foto

Представник РМУ Грицун Руслана ознайомила з особливостями міжнародних систем ідентифікації вчених. Сьогодні в питанні оцінки публікаційної активності вчених важливу роль відіграють індекси цитування наукових праць, де автоматично розраховуються наукометричні показники автора. Розглянули особливості найбільш популярних міжнародних систем ідентифікації вчених (ORCID, Google Scholar або Google Академія, ResearcherID у Web of Science).