19 листопада 2021

Via Regia – найдовший та найстаріший сухупутний маршрут, що сполучає Західну та Східну Європу. Він простягається на 4,5 тис. кілометрів від Києва до іспанського міста Сантьяго-де-Компостела, а його витоки сягають ще часів Римської імперії. На сьогоднішньому етапі його трактують, як «Великий культурний шлях Ради Європи», а його мета - сприяння культурному обміну країн Європи з метою їх зближення. На Рівненщині територія Королівського шляху умовно співпадає із трасою міжнародного значення Е40, що перетинає область з сходу на захід. На його шляху розташовані давні історичні і культурні центри регіону, зокрема: Корець, Гоща, Острог, Рівне, Дубно, Радивилів. Саме з цією метою область нещодавно долучилася до пілотного проекту TExTOUR – фінансового проекту ЄС спрямованого на розвиток культурного туризму.

туризм

15 листопада 2021 року на базі Управління культури і туризму Рівненської ОДА відбулося засідання фокус-групи, що обговорила переваги і проблемні сторони управління культурною спадщиною та розвитком туризму в межах регіону. До фокус-групи ввійшли представники місцевих громад, музейних установ, закладів освіти. Активну участь у заході прийняли і члени кафедри географії і туризму МЕГУ ім. акад. С. Дем’янчука. Нагальною потребою регіону, на думку багатьох членів фокус-групи, є недостатня кількість гідів-екскурсоводів, які б забезпечували супровід екскурсійними маршрутами області. Доцент кафедри Романів А.С. у обговоренні проблемних питань наголосив на важливості університету при підготовці кадрів для туристичної індустрії.