17 квітня 2024

17 квітня 2024 р. відбулася зустріч студентів та викладачів МЕГУ з Володимиром Шовкошитним, відомим українським поетом, прозаїком, видавцем, доктором філософії у галузі історії, директором видавництва "Український пріоритет", інженером-атомником, ліквідатором наслідків аварії на ЧАЕС, громадським діячем, батьком двох синів, які зараз на фронті захищають нашу державу. Він представив національну ідею в контексті історії України та сьогодення на відомих та маловідомих фактах і прикладах. Володимир Федорович репрезентував книги «Українського пріоритету», видавництва, зорієнтованого на сучасного патріотично налаштованого читача, який мислить, хоче знати й осмислювати через виклики сьогочасся наше героїчне і трагічне минуле.

зустріч з письмеником

Письменник Петро Кралюк, чотири книги якого видані «Українським пріоритетом», доповнив розповідь В. Шовкошитного особистісними враженнями про історичних осіб, дещо змістивши звичний ракурс дослідження і сприйняття.

зустріч з письмеником

Викладачі та студенти зацікавилися перевиданнями творів Івана Білика, дослідженнями воєнної історії козацтва та УПА, спогадами очевидця і ліквідатора аварії на ЧАЕС «Я бачив» В. Шовкошитного і його трилогією «Кров свята», книгою «Десакралізація» П. Кралюка. Впевненість і віра, що нинішня екзистенційна війна за наше БУТИ, завершиться справедливим переможним миром на нашій Богом даній землі, єднала усіх, хто був присутній на цій зустрічі.