Осінні дні на історико-філологічному факультеті тривають. В рамках заходів до Дня української писемності та мови викладачі кафедри української мови і літератури виступили з доповідями на традиційній щорічній регіональній науково-практичній конференції «Актуальні проблеми культури мови та мовлення», яка відбулася на базі гімназії №16 м. Рівне. З вітальним словом до присутніх звернувся директор гімназії Олексій Шелепенко, директорка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Мирослава Жовтан та організатор заходу, вчитель зарубіжної літератури Володимир Лавренчук, які наголосили на важливості та актуальності теми для освітян Рівненщини і побажали учасникам результативної роботи та спілкування.
Професор Таміла Груба у своєму виступі представила теоретичні та практичні аспекти організації самостійної роботи старшокласників на уроках української мови і застосування методичного інструментарію формування мовної особистості учнів, поділилася міркуваннями та практичними напрацюваннями з цієї лінгводидактичної проблеми.
Доцент Лілія Овдійчук приєдналася до конференції онлайн і за допомогою мультимедійної презентації з теми «Контекстне прочитання художнього твору на уроках літератури» розкрила поняття художнього тексту як продукту епохи та її репрезентанта, а також представила види контекстів: біографічний, історичний, літературний, літературознавчий, мистецький та культурологічний, – через які можна "прочитати" твір. На прикладі роману Івана Багряного «Тигролови» Лілія Миколаївна репрезентувала акторську методику контекстного аналізу. Ці доповіді викликали жвавий інтерес і зацікавлення серед учителів-словесників та викладачів, присутніх на науковому заході.