18 вересня 2024

Завідувачка кафедри кримінально-правових та адміністративно-правових дисциплі Наталія Деревянко опонувала при захисті дисертації

14 вересня 2024 року на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 61.051.07 Державного вищого навчального закладу «Ужгородський національний університет» відбувся захист дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук.

Дисертація на тему: «Адвокатура як інститут реалізації права на правову допомогу: порівняльний адміністративно-правовий аналіз законодавства Польщі та України» була підготовлена відомим Київським адвокатом, керуючим партнером адвокатського об’єднання «Юрисенс» Олександром Широю, під керівництвом віце-президента з наукової роботи Науково-дослідного інституту публічного права, кандидата юридичних наук, професора, академіка Академії адміністративно-правових наук Андрія Боровика.

Юридичний факультет

Розкрито актуальні питання адміністративно-правового регулювання адвокатської діяльності в Україні. На увагу заслуговує авторська класифікація спільних принципів здійснення адвокатської діяльності в Україні та в Республіці Польща на загальноправові принципи  та принципи, що притаманні адвокатській діяльності (принцип конфіденційності (збереження адвокатської таємниці), принцип монополії адвокатської професії у визначених законом сферах правозахисної та представницької діяльності, принцип свободи вибору форм та методів адвокатської діяльності, принцип незалежності адвоката в процесі здійснення професійної діяльності, принцип пріоритетності інтересів клієнта), зазначила Наталія Деревянко.

Також офіційним опонентом був Роман Шаповал – доктор юридичних наук, професор, заслужений працівник освіти України, завідувач кафедри адміністративного права та адміністративної діяльності Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого .