Щороку Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ спільно з Асоціацією українських правників організовує Всеукраїнський конкурс на найкраще правниче видання. Цьогоріч у конкурсі взяли участь правники з Рівненщини.

Перемогу в номінації «Наукові видання. Монографії» здобула монографія «Адміністративно-правовий механізм взаємодії суб’єктів сектору безпеки й оборони щодо забезпечення національної безпеки: питання теорії та практики». Над її підготовкою працювали віце-президент з наукової роботи Науково-дослідного інституту публічного права, кандидат юридичних наук, професор, академік Академії адміністративно-правових наук, відмінник освіти України Андрій Боровик; доктор філософії у галузі права, доцент, академік Академії адміністративно-правових наук, завідувач кафедри кримінально-правових та адміністративно-правових дисциплін МЕГУ ім. академіка Степана Дем’янчука Наталія Деревянко; а також кандидат юридичних наук, доцент тієї ж кафедри Андрій Вархов.

Грамота

Як зазначив академік Андрій Боровик, забезпечення національної безпеки є комплексним завданням, яке не може бути покладене на одну групу виконавців чи суб’єктів однієї відомчої сфери. Тому функції з реалізації захисних, охоронних та моніторингових заходів логічно розподіляються між різними суб’єктами державної влади.

Наталія Деревянко підкреслила, що у монографії проаналізовано види, форми та методи взаємодії суб’єктів сектору безпеки й оборони у забезпеченні національної безпеки.

Андрій Вархов додав, що дослідження також акцентує на важливості інформаційної взаємодії між цими суб’єктами. У роботі обґрунтовано необхідність створення єдиної електронної системи взаємодії, яка об’єднає інформаційні ресурси, бази даних та електронні сервіси. Така система забезпечить оперативний і безпечний обмін інформацією.