Навчально-методична робота

Навчально-методична робота кафедри економіки та фінансів спрямована на удосконалення та розвиток вищої освіти в сфері підготовки майбутніх фахівців на основі комплексного підходу до вдосконалення змісту, організації й методів навчання. 

Розвиток професійних навичок майбутніх фахівців, відповідно до сучасних умов конкурентного середовища, пов’язаний з пошуком та впровадженням сучасних методів викладання. Орієнтуючись на це,  навчально-методична робота кафедри базується на принципі системного підходу до активізації творчого потенціалу здобувачів та викладачів.

Навчально-методична робота кафедри включає:

  • розробку і вдосконалення робочих навчальних програм з дисциплін кафедри, внесення до них змін відповідно до змін чинного законодавства та рекомендацій Міністерства освіти і науки, України;
  • розробку підручників, навчальних посібників та методичних вказівок з усіх навчальних дисциплін кафедри;
  • впровадження елементів дистанційного навчання, електронні варіанти навчально-методичного забезпечення з кожної навчальної дисципліни
  • впровадження сучасних технологій навчання та інноваційних підходів викладачами кафедри.

Навчально-методичні посібники

1. Wybrane zagadnienia gospodarki Polski і Ukrainy // Redakcja: Jerzy Babiak, Wolodymyr I. Borejko, Artur Kisiolek. – Sroda Wielkopolska – Rowne 2018. – 350 s.

2. Борейко В. І. Банківська система України / Окремі питання розвитку економіки Польщі та України // Редактори: Єжи Бабяк, Володимир Борейко, Артур Кісьолик. – Рівне – Срьода Великопольська, 2018. – 270 с. – С. 170–191.

Методичні рекомендації

  1. Методичні рекомендації з організації, проведення та підведення підсумків виробничої (економічної) практики здобувачами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за освітньо-професійною програмою «Державні фінанси та фінанси бізнесу» зі спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування»  денної та заочної форми навчання / Л.А. Коваль, Н.В. Ліщук, К.А. Артюшок, С.В. Козак, О.П. Онофрійчук. – Рівне: РВВ МЕГУ, 2021. – 30 с.
  2. Методичні рекомендації з організації, проведення та підведення підсумків виробничої (фінансово-економічної) практики здобувачами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за освітньо-професійною програмою «Державні фінанси та фінанси бізнесу» зі спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування»  денної та заочної форми навчання / Л.А. Коваль, Н.В. Ліщук, К.А. Артюшок, С.В. Козак, О.П. Онофрійчук. – Рівне: РВВ МЕГУ, 2021. – 30 с.
  3. Методичні рекомендації з організації, проведення та підведення підсумків переддипломної практики здобувачами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за освітньо-професійною програмою «Державні фінанси та фінанси бізнесу» зі спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування»  денної та заочної форми навчання / Л.А. Коваль, Н.В. Ліщук, К.А. Артюшок, С.В. Козак, О.П. Онофрійчук. – Рівне: РВВ МЕГУ, 2021. – 22 с.
  4. Методичні рекомендації до виконання кваліфікаційної роботи здобувачами другого (магістерського) рівня вищої освіти за освітньо-професійною програмою «Управління  державними фінансами та фінансами бізнесу» зі спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування»  денної та заочної форми навчання/ М.Г. Білопольський, Л.А. Коваль, Н.В. Ліщук, К.А. Артюшок, С.В. Козак, О.П. Онофрійчук. – Рівне: РВВ МЕГУ, 2022. – 44 с.
  5. Методичні рекомендації до виконання комплексної курсової роботи здобувачами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за освітньо-професійною програмою «Державні фінанси та фінанси бізнесу» зі спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування»  денної та заочної форми навчання / М.Г. Білопольський, Л.А. Коваль, Н.В. Ліщук, К.А. Артюшок, С.В. Козак, О.П. Онофрійчук. – Рівне: РВВ МЕГУ, 2022. – 45 с.
  6. Методичні рекомендації з організації, проведення та підведення підсумків переддипломної практики здобувачами другого (магістерського) рівня вищої освіти за освітньо-професійною програмою «Управління  державними фінансами та фінансами бізнесу» зі спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування»  денної та заочної форми навчання / М.Г. Білопольський, Л.А. Коваль, Н.В. Ліщук, К.А. Артюшок, С.В. Козак, О.П. Онофрійчук. – Рівне: РВВ МЕГУ, 2022.
  7. Методичні рекомендації з організації, проведення та підведення підсумків виробничої практики здобувачами другого (магістерського) рівня вищої освіти за освітньо-професійною програмою «Економіка» зі спеціальності 051 «Економіка»  денної та заочної форми навчання / М.Г. Білопольський, Л.А. Коваль, Н.В. Ліщук, К.А. Артюшок, О.П. Онофрійчук. – Рівне: РВВ МЕГУ, 2023.
  8. Методичні рекомендації з організації, проведення та підведення підсумків переддипломної практики здобувачами другого (магістерського) рівня вищої освіти за освітньо-професійною програмою «Економіка» зі спеціальності 051 «Економіка»  денної та заочної форми навчання / М.Г. Білопольський, Л.А. Коваль, Н.В. Ліщук, К.А. Артюшок, О.П. Онофрійчук. – Рівне: РВВ МЕГУ, 2024.
  9. Методичні рекомендації з написання та підготовки до захистку кваліфікаційної роботи здобувачами другого (магістерського) рівня вищої освіти за освітньо-професійною програмою «Економіка» зі спеціальності 051 «Економіка»  денної та заочної форми навчання / М.Г. Білопольський, Л.А. Коваль, Н.В. Ліщук, К.А. Артюшок, О.П. Онофрійчук. – Рівне: РВВ МЕГУ, 2024.

Викладацький склад випускових кафедр факультету володіє прогресивними методами навчання. Широко використовуються методи активізації навчального процесу з метою підвищення зацікавленості здобувачів у одержанні професійних компетентностей, сучасні інтерактивні форми навчального процесу: робота в маленьких групах і мозковий штурм, командна робота, дискусії, обговорення конкретних ситуацій тощо.

Гарант освітньої програми 051 «Економіка», к.е.н., доцент Коваль Л.А. пройшла Міжнароде підвищенні кваліфікації на тему: «IНТЕРАКТИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ ЗМІШАНОГО НАВЧАННЯ ПРИ ПІДГОТОВЦІ МАГІСТРІВ ТА ЗДОБУВАЧІВ ДОКТОРА ФІЛОСОФІЇ (PhD) В КРАЇНАХ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ ТА УКРАЇНІ».

економічний факультет

Викладачі кафедри економіки та фінансів пройшли міжнародне підвищення кваліфікації на напрямом дисциплін, що забезпечують у освітніх програмах кафедри, а саме к.е.н., доцент Артюшок К.А. (Стратегія забезпечення ресурсами сталого розвиток регіону), д.е.н., професор Білополський М.Г.(Управління інтелектуальним капіталом), к.е.н., доцент Онофрійчук О.П. (Управління державним богом).

економічний факультет

Пріоритетними напрямами навчально-методичної роботи факультету є оновлення наукового та методичного забезпечення освітніх компонентів, постійне вдосконалення та реалізація вимог щодо тематики та змісту дисциплін, що викладаються, послідовне вдосконалення організації освітнього процесу, запровадження інноваційних технологій для проведення лекцій та практичних занять з максимальною орієнтацією на розвиток soft skills, актуалізація наукової компоненти дисциплін. Цьому сприяє міжнародний, академічний та практичний досвід викладачів, а також залучення до освітнього процесу стейкхолдерів, викладачів-практиків НПП кафедри економіки та фінансів у рамках навчально-методичної роботи традиційно організовує семінари, вебінари, вокшопи, відкриті, бінарні та гостьові лекції, залучаючи учителів-практиків, роботодавців, наукову спільноту, випускників спеціальності у рамках співпраці з Центром фахових студій економічного факультету, проводить бінарні та відкриті заняття.

У заданому форматі роботи піднімаються ряд актуальних проблем, обговорюють  актуальні методичні підходи навчання й викладання, засоби мотиваційного забезпечення навчання, інтерактивні та інші технології у викладанні освітніх компонентів, інновації у методичній підготовці фахівців,  сучасні освітні тренди, методи й технології з метою мотивації здобувачів до навчання, розвитку критичного мислення, креативності.

Упродовж останніх років викладачами факультету організовано та взято участь у низці навчально-методичних семінарів, вебінарів та воркшопів:

  • Круглий стіл на тему «Академічна доброчесність у закладах вищої освіти» (сертифікат № 197 від 02.12.2021 року, 4 години, 0,1 кредит), викладацький склад кафедри.
Економічний факультет
  •  Навчально-практичний семінар «Актуальні питання підготовки наукових робіт» (3 години/ 0,1 кредит, 27.04.2022 року).

 

Економічний факультет
  • Семінар на тему «Новітні навички роботи в системі дистанційного навчання Moodle» (17.12.2021 року, м. Рівне), викладцький склад кафедри

 

економічний факультет
  • Осіння школа «Трансфер технологій та інновацій: європейський та український досвід» в контексті Жан Моне 611679-EPP-1-2019-1-UA-EPPJMO-MODULE «Європейський досвід трансферу технологій для українських університетів»/ EXTECH (Національний університет «Львівська політехніка», м. Львів, 3-10.11.2021 року), к.держ.упр., доцент Ліщук Н.В.
  • Семінар УкрНТІ на тему «Цілі сталого розвитку: проблеми впровадження та завдання для сфери науки, технологій та інновацій» (02.11.2021 року), к.е.н., доцент Коваль Л.А., к.держ.упр., доцент Ліщук Н.В.
  • Міжнародне підвищення кваліфікації на тему: «Інноваційні форми сучасної освіти з використанням платформ GOOGLE MEET, GOOGLE CLASSROOM» на базі Науково-дослідного інституту Люблінського науково-технологічного парку (Польща), сертифікат ESN № 8239/2021 від 25.10.2021 (45 год./1,5 кредити), к.е.н., доцент Онофрійчук О.П.

 

Економічний факультет
  • Осіння школа «Трансфер технологій та інновацій: європейський та український досвід» в контексті Жан Моне 611679-EPP-1-2019-1-UA-EPPJMO-MODULE «Європейський досвід трансферу технологій для українських університетів»/ EXTECH (Національний університет «Львівська політехніка», м. Львів, 3-10.11.2021 року), к.держ.упр., доцент Ліщук Н.В.
  • Семінар УкрНТІ на тему «Цілі сталого розвитку: проблеми впровадження та завдання для сфери науки, технологій та інновацій» (02.11.2021 року), к.е.н., доцент Коваль Л.А., к.держ.упр., доцент Ліщук Н.В.
  • Міжнародне підвищення кваліфікації на тему: «Інноваційні форми сучасної освіти з використанням платформ GOOGLE MEET, GOOGLE CLASSROOM» на базі Науково-дослідного інституту Люблінського науково-технологічного парку (Польща), сертифікат ESN № 8239/2021 від 25.10.2021 (45 год./1,5 кредити), к.е.н., доцент Онофрійчук О.П.

 

Економічний факультет

Викладачі кафедр економіки та фінансів - постійні  учасники Школи педагогічної майстерності, яка щороку відкриває двері для працівників університету. Програма зустрічей у Школі педагогічної майстерності відповідає викликам часу, надає викладачам кафедри можливості підвищувати кваліфікацію, поглиблювати знання щодо сучасних засобів та нетрадиційних методів навчання, передового педагогічного досвіду та обговорювати творчі здобутки колег.

Економічний факультет

За підтримки випускника економічного факультету Петра Мельника на факультеті проводиться економічний турнір «Премія Петра Мельника» (створення бізнес-проєктів та презентували їх перед журі). Конкурсанти демонструють якісну і професійну підготовку бізнес-планів, креативність у презентації, чудові навички спілкування з аудиторією та щирі емоції.

Економічний факультет

Традиційним є проведення Економічного брейн-рингу, що має на мені не лише перевірити отриманні знання, а й сприяє поглибленню знань про гроші, торгівлю, банківську сферу та розвиває пізнавальний інтерес до соціального оточення у сфері економічних відносин; вчить формувати власні думки, вмінню знаходити правильну відповідь шляхом логічних думок. До журі конкурсу традиційно залучаються здобувачів другого (магістерського) рівня та випускники факультету.

Економічний факультет