27 травня 2024

27 травня 2024 р. на факультеті географії, історії та туризму Приватного вищого навчального закладу «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем'янчука» кафедри: історії, теорії держави і права та філософії; географії і туризму організували та провели Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Актуальні питання історії України, всесвітньої історії, географії та методик їх викладання».
 У роботі науково-практичної конференції взяли участь науково-педагогічні працівники та здобувачі закладів вищої освіти, молоді вчені, вчителі, учні, члени Малої академії наук учнівської молоді.
 На початку роботи конференції з вітальним словом до учасників звернулися: проректор з наукової роботи Приватного вищого навчального закладу «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем'янчука», доктор філологічних наук, професор – Наталія Миколаївна Мединська; кандидат географічних наук, доцент, доцент кафедри географії і туризму, начальник відділу з наукової діяльності та аспірантури Приватного вищого навчального закладу «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем'янчука» – Оксана Володимирівна Яроменко; декан факультету географії, історії та туризму Приватного вищого навчального закладу «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем'янчука», кандидат географічних наук, доцент – Олександр Володимирович Яковчук; завідувач кафедри історії, теорії держави і права та філософії Приватного вищого навчального закладу «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем'янчука», кандидат історичних наук, доцент – Наталія Миколаївна Лопацька. Конференція була заявлена у семи напрямах секційних засідань, а саме:
Актуальні проблеми історії України.
Актуальні проблеми всесвітньої історії.
Проблеми війни і миру: історичне минуле та сучасні виклики.
Сучасні тенденції в методиці навчання історії.
Сучасні тенденції в методиці навчання географії.
Геоекологічні та конструктивно-географічні проблеми і раціональне природокористування.
Географічні аспекти розвитку туризму та рекреації.
albom
 Учасники Всеукраїнської науково-практичної конференції у своїх доповідях висвітлили та актуалізували: актуальні питання історії України, всесвітньої історії; складні проблеми, що пов’язані із російсько-українською війною, яка розпочалась з 20 лютого 2014 року і триває дотепер; презентовано сучасні тенденції щодо методики навчання історії та географії; висвітлено геоекологічні та конструктивно-географічні проблеми й аспекти раціонального природокористування і географічні аспекти розвитку туризму та рекреації. Тематика і зміст доповідей учасників конференції передбачали надзвичайно вагомі і актуальні наукові проблеми. Неабияку зацікавленість викликали доповіді, зміст яких стосувався історії Волині ХVІІІ ст.; російсько-української війни; національно-патріотичного виховання й формування громадянської компетентності учнів на уроках історії, організації правової освіти та виховання у ЗЗСО; сучасних тенденцій методики навчання історії, географії; сучасних особливостей викладання країнознавчих дисциплін; проблем природно-ресурсного потенціалу окремих регіонів України; питань популяризації національного туризму в умовах російсько-української війни; організації дозвіллєво-туристської діяльності.
 Учасники конференції обговорили складні та актуальні на сьогодні проблеми історичної, географічної науки; питання сучасних тенденцій в методиці навчання історії й географії; проблеми туризму та рекреації, що відобразилося у активних наукових дискусіях, запитаннях, обговореннях.