27 травня 2024

27 травня 2024 р. до Дня Героїв відбулася відкрита онлайн лекція кандидата історичних наук, доцента кафедри історії, теорії держави і права та філософії Володимира Івановича Старжеця  на тему: «День Героїв України: історія та сенс величного свята». Слухачами лекційного заняття були науково-педагогічні працівники та здобувачі вищої освіти усіх факультетів і спеціальностей університету.
albom

23 травня в Україні відзначають День Героїв. Це свято пам’яті всіх українців, що присвятили своє життя боротьбі за свободу та незалежність України, це свято величі духу українських вояків – борців за волю України, символ незламності української нації: лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, гайдамаків, опришків, січових стрільців, вояків Армії УНР, УПА, героїв Небесної сотні та сучасної російсько-української війни. Свято, засноване на реальних подіях, в яких сучасні українці, як і їхні предки захищають свою землю і честь.
albom

Володимир Іванович розповів про історичні засади, які сягають початків відзначення свята Героїв. Споконвіків українці шанують своїх героїв. Тих, які своєю кров’ю жертвували для захисту рідного краю. Князь Святослав Хоробрий, козацький полковник Іван Богун, адвокат Микола Міхновський, полковник Євген Коновалець, журналіст Симон Петлюра, молодший лейтенант Дмитро Коцюбайло «Да Вінчі» були героями. Вони хотіли жити і творити, для себе, для родини, для України. Але кожного з них покликав Меч захисту Батьківщини. І кожен з них був змушений покинути свою справу, свою родину і битися. За захист родини і захист Батьківщини. Битися – кожен на своєму рубежі. Як засновник у 1919 році Морської піхоти України Михайло Білинський, як Олександр Мацієвський, снайпер 163 батальйону 119 окремої бригади ТРО Чернігівської області. Кожен з них був вірний присязі, не відступив з поля бою, і увійшов в історію. Як і міріади інших, незнаних і невідомих вояків, які тримали і які тримають Щит Батьківщини.
albom

Сьогодні ми вшановуємо тих, хто несе в собі дух сміливості, жертовності та патріотизму. Таких Героїв поміж нас багато, в різних куточках нашої країни. Вони захищають нашу землю, нашу свободу та незалежність. Це вояки на передовій, які з ризиком для власного життя борються за мир і безпеку наших родин. Це волонтери, які невпинно допомагають військовим, надаючи необхідну підтримку та допомогу. Це медики, які рятують життя і лікують поранених. Також серед наших Героїв є люди невійськових професій, які віддають усе, щоб допомогти постраждалим від війни. Кожен з нас може своїми діями та вчинками зробити свій внесок у перемогу над агресором. Наближаймо Перемогу та Мир разом!
albom

Дорогі наші захисники України! Герої України!

Ми дякуємо Вам за те, що Ви захищаєте нас, наших рідних та близьких, нашу рідну Україну, її цілісність та недоторканість і гідність.

Ви даєте нам надію, що настануть кращі часи для нашої Держави.

Нехай Господь єднає Україну в мирі та злагоді! Нехай ангели оберігають наших Героїв від небезпеки і повертають живими додому з Перемогою.

albom

Кожен з нас завжди має пам’ятати, що завдяки жертовності цих людей ми можемо вільно ходити по рідній землі. Маємо завжди наслідувати їхній приклад самовідданого служіння в ім’я нашої Батьківщини.

СЛАВА УКРАЇНІ!!!