03 жовтня 2024

Дотримання принципів академічної доброчесності зобов’язує здобувачів вищої освіти до відповідальної поведінки, чесності та поваги до інтелектуальної власності інших. У нашому університеті постійно проводиться комплекс засобів, спрямованих на утвердження академічної доброчесності та протидію плагіату.

МЕГУ

Із цією метою для здобувачів рівня вищої освіти «магістр» в рамках вивчення навчальної дисциплін «Методологія та організація наукових досліджень та академічна доброчесність» та «Методологія та організація науково-педагогічних досліджень та академічна доброчесність» (3 жовтня 2024 р. було проведено бінарне лекційне заняття на тему «Плагіат як він є». Директор бібліотеки університету Підлужна О. В. в своїй доповіді ознайомила присутніх про види плагіату, західноєвропейською класифікацією академічного плагіату, рекомендованою шкалою оцінки оригінальності твору, подала інформацію про запозичення в наукових текстах. Доповідачка застерігала молодих науковців від використання «штучного інтелекту» для перефразування тексту, продемонстувала програму  Online Plagiarism Cheker. Підлужна Ольга Вячеславівна на прикладі наукових видань викладачів університету пояснила, як правильно оформлювати наукові цитати.

Педагогічний факультет

Інша лекторка, проф. Марчук О. О., розповіла присутнім про заходи, які проводять в нашому університеті, спрямовані на дотримання академічної доброчесності. Зокрема, присутні проаналізували «Кодекс академічної доброчесності» ПВНЗ «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука».

Педагогічний факультет

Під час комплексного лекційного заняття студенти також переглянули відеоматеріали  про академічну доброчесність.