Відповідь на це запитання дали голова Рівненської обласної
організації Національної спілки журналістів України Дмитро Тарасюк та редактр газети «Володимирецький вісник» Людмила Босик під час пресконференції, яка відбулася на факультеті журналістики Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука в рамках практиорієнтованого освітнього туру, присвяченого 30-річчю МЕГУ.
Про це повідомляє кореспондент Студентського інформаційного агентства МЕГУ.

Журналісти

«Рішення Укрпошти черговий раз підвищити вартість доставки газет приведе до подорожчання їх передплати. Це означає, що багато видань припинить своє існування. Така тенденція, на жаль, характерна і для Рівненщини»,- сказав Дмитро Тарасюк.
За його словами, «вбивчим»  для преси є і недосконалий менджмент у роботі відділень Укрпошти ­– так звані її пересувні пункти не забезпечують вчасне одержання чергового номера газети – він «приходить» через тиждень-два до передплатника. Національна спілка журналістів України, її обласні осередки неодноразово загострювали увагу Укрпошти до цих проблем, однак вони не вирішені і дедалі поглиблюються.
Людмила Босик, яка приєдналася до зустрічі онлайн, зазначила, що у зв’язку із такою ситуацією, вартість передплати, наприклад, на очолювану нею газету зросте приблизно у два рази. 

Редакторка зауважила, що вагомою причиною зменшення тиражів  друкованих видань є вплив інтернету, адже величезна маса споживачів почала надавати перевагу одержанню інформації із соціальних мереж. Проте «Володимирецький вісник» врахував цю тенденцію, і для такого сегменту редакція заснувала сайт «Володимирець сіті», завела сторінку у фейсбук.
«Тобто, слід враховувати реалії, отже все в руках колективу редакції. А щоб не втратити читача, треба подавати йому якісний журналістський контент. І це продемонструвала наша газета в умовах війни, коли ми втримали тираж», - підкреслила  Людмила Босик.

журналістика


Вона, відповідаючи на запитання майбутніх працівників преси, радіо, телебачення, інформаційних агентств, розповіла також про специфіку роботи районної газети, взаємодію із читачами, поділилася творчим досвідом у написанні різножанрових матеріалів.
 Окремо звернула увагу на діяльність щодо залучення грантових коштів, завдяки яким у редакції створено сучасну мультимедійну базу, що дозволила використовувати різноманітні інформаційні технології якісного медіа.