13 березня 2023

У понеділок, 13 березня 2023 року, в рамках вивчення навчальної дисципліни «Дидактика початкової школи» для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 013 Початкова освіта було проведено бінарне лекційне заняття. Так, лектор навчальної дисципліни доц. Пагута Т. І. та вчителька вищої категорії, вчителька-методист, керівниця методичного об’єднання вчителів початкового навчання Рівненського академічного ліцею «Престиж» імені Лілії Котовської Порадюк О. М. ознайомили здобувачів вищої освіти з особливостями контролю та оцінювання навчальних досягнень учнів початкових класів. Доц. Пагута Т. І.  акцентувала увагу на суті та завданнях контролю у процесі навчання, необхідності дотримання дидактичних принципів контролю за знаннями, уміннями і навичками учнів, видах та методах контролю навчальних досягнень учнів.

Порадюк О. М. із власного педагогічного досвіду розповіла здобувачам про особливості оцінювання навчальних досягнень учнів початкових класів. Оксана Миколаївна наголосила, що відповідно до Державного стандарту початкової освіти, отримання даних, їх аналіз та формулювання суджень про результати навчання учнів здійснюють у процесі: формувального оцінювання, мета якого – відстеження особистісного розвитку учнів й опанування навчального досвіду (розпочинається з перших днів навчання у школі і триває постійно) та підсумкового оцінювання, мета якого – співвіднести навчальні досягнення учнів з обов’язковими/очікуваними результатами навчання, визначеними Держстандартом або освітньою програмою (оцінювання результатів навчання учнів за рік).

Бінарна лекція

Студенти мали можливість на занятті не лише ознайомитися з теоретичним матеріалом, а й на практиці побачити, як відбувається контроль та оцінювання начальних досягнень учнів початкових класів.