14 жовтня 2024

14 жовтня 2024 р. кафедра історії, теорії держави і права та філософії провела засідання круглого столу на тему: «Історії нескорених: сучасні дослідження українського визвольного руху», присвяченого Дню створення Української Повстанської Армії. Модератором заходу кандидатом історичних наук, доцентом кафедри історії, теорії держави і права та філософії Володимиром Старжецем було наголошено, що в умовах сучасної війни за незалежність від російських загарбників надзвичайно цінним є досвід боротьби минулих поколінь, завдяки яким постала незалежна Українська держава. Важливо досліджувати сторінки української визвольної боротьби, продовжувати формувати національну систему цінностей та на основі славних сторінок нашої історії виховувати сучасну молодь.

ФГІТ

Здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти виступили з цікавими та актуальними темами. Студенти презентували оригінальні наукові матеріали, що стосувалися різних етапів українського визвольного руху. Зокрема, Ігор Бендарський – студент ІІІ курсу, факультету географії, історії та туризму, виступив на тему: «Боротьба УПА проти нацистського та комуністичного тоталітарного режимів». Активними були здобувачі 1 курсу факультету здоров’я, фізичної культури і спорту: Михайло Петриченко («Історія створення та розвитку ОУН»); Катерина Пузовик («Дисидентський рух в Україні»); Анастасія Гавриленко («Репресії проти української інтелігенції в 1920-1930-х рр.»); Зоряна Кепина («Селянський спротив в радянській Україні: 1920-1930-ті роки») та Іван Огородник («Студентська революція на граніті»).

ФГІТ

З надзвичайно цікавою та ґрунтовно підготовленою доповіддю: «Не дайте йому покритись пилом… Трагедія «Розстріляного відродження» виступили студентки 1 курсу економічного факультету Оксана Перун, Яна Дарморост, Світлана Яроменко. Факультет європейської освіти представили Марія Процюк та Богдан Шинкар, що виступили з цікавими та актуальними темами присвяченими добі української визвольної боротьби 1917–1921 рр.

ФГІТ

Історія нашого народу показує, що ворог не міняється – це завжди російський імперіалізм, під яким прапором чи гаслами він не маскувався б. Сучасні українські збройні сили як і півстоліття тому УПА захищають нас від московських загарбників.

Слава Україні – Героям Слава! Дякуємо ЗСУ!