Онлайн-захід відбувся 25 вересня 2024 р. у Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці. Тема конференції була розкрита через два аспекти: творчість письменників Рівненщини про війну, зокрема, твори військовослужбовців, які захищають Україну зі зброєю в руках, та практика читання і популяризації книги в територіальних громадах Рівненщини.

ІФФ

Антон Чех, Сергій Гридін, Максим Парфіненко – автори текстів про попередній воєнний досвід (Афганістан, АТО) – зараз у збройних силах. Їхні воєнні повісті аналізували науковці Раїса Тхорук та Лілія Овдійчук. Про полеглого поета-воїна Максима Кривцова, його збірку про сучасну війну «Вірші з бійниці», про досвід популяризації книги та автора розповіла Єва Литвинова, студентка україністики Університету ім. Адама Міцкевича в Познані який загинув у січні 2024р.

Проф. Л. Овдійчук представила у своїй доповіді тексти рівненських митців про російсько-українську війну: вірш Олександра Ірванця зі зруйнованого Ірпеня, написаний у березні 2022 року, поезії Ірини Баковецької та Віти Климович, які увійшли до антології "Досвід війни: українські голоси" у 2022р., і збірник творів про війну митців Рівненщини «Наше слово – меч духовний», у створенні якого  брали участь більше 60-ти письменників. Все це поетичні відгуки, рефлексії на тему війни.

ІФФ

Про баланс між традиціями і викликами публічних бібліотек в умовах воєнного стану розповіла Світлана Кравченко, завідувачка науково-методичного відділу Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого. Цінний і цікавий досвід популяризації та поширення книг серед військових, тимчасово переміщених осіб, загалом серед читачів репрезентували бібліотекарі Рівненщини.

Захід модерувала Світлана Ступницька, провідний методист Рівненської ОУНБ .