06 грудня 2023

Саме в день народження О. Кобилянської 27 листопада студенти і викладачі історико-філологічного факультету зібралися, щоб відзначити160-річчя видатної української письменниці, «аристократки духа».

Вітальне слово виголосила декан проф. Таміла Груба.

Ольгу Кобилянську як особистість розкрила через авторський мультимедійний проєкт проф. Лілія Овдійчук. Багатогранність творчої спадщини мисткині представила  доц. Валентина Миронюк. На жаль, повітряна тривога завадила студенткам 4 курсу Ірині Скубі та Маргариті Криворучко представити на загал свої дослідження: «Новела Ольги Кобилянської «Valse melancolique»: контекстний аналіз», «Повість «Царівна» Ольги Кобилянської й однойменний телефільм (1994 р.) режисера Сергія Туряниці: інтермедіальний аспект аналізу», проте  ці доробки вони репрезентують майбутнім учителям української мови та літератури на лекції з історії української літератури. Цікавий авторський відеопроєкт студента 2 курсу Дмитра Гайчука, присвячений творчості царівни української літератури, розміщено в youtube.

Студенти-філологи долучилися до флешмобу за хештегом #Буковинськаорлиця, який започаткувала у ФБ завідувачка кафедри української мови і літератури проф. Л. Овдійчук