14 травня 2022

11 травня 2022 року на історико-філологічному факультеті відбувся змістовний і цікавий захід –  «Методичні діалоги», присвячений актуальним проблемам упровадження Нової української школи в освітній процес закладів загальної середньої освіти, у роботі якого взяли участь науковці, аспіранти, магістранти, студенти.

З вітальним словом до присутніх звернулася проректор із навчально-методичної роботи, проф. Наталія Мединська.

Декан факультету  проф.Таміла Груба окреслила стратегічні напрями діяльності вчителя-словесника, акцентувала увагу на необхідності формування в майбутніх учителів української мови і літератури вмінь швидко реагувати на соціальні виклики, застосовувати здобуті знання в майбутній професійній діяльності, виявляти креативність.

іффф

З методикою формування в здобувачів освіти ключових компетентностей ознайомила доктор пед. наук, проф., завідувачка відділу навчання української мови та літератури Інституту педагогіки НАПН України Олена Горошкіна, яка розкрила теоретичні засади, проілюструвавши їх компетентнісно орієнтованими завданнями, спрямованими на формування всіх компетентностей, визначених Державним стандартом базової середньої освіти. Крім того, ознайомила присутніх із програмою та підручником для 5класу НУШ , підготовленими у співавторстві з Ніною Голуб.

Лілія Овдійчук, доцент кафедри української мови та літератури, схарактеризувала програму з української літератури, підготовлену колективом авторів під керівництвом головного наукового співробітника відділу навчання української мови та літератури Інституту педагогіки НАПН України Таміли Яценко.

Доповіді викликали неабиякий інтерес здобувачів освіти, які поставили науковцям багато запитань і висловили подяку та захоплення.