9 травня 2023 р. на факультеті географії, історії та туризму Приватного вищого навчального закладу "Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем'янчука" відбулася всеукраїнська науково-практична конференція онлайн на тему "Актуальні питання історії України, всесвітньої історії та методик їх викладання".

конференція

У роботі науково-практичної конференції взяли участь представники  закладів загальної середньої освіти, закладів вищої освіти України. На початку роботи конференції з вітальним словом до учасників звернулися: проректор з наукової роботи Приватного вищого навчального закладу "Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем'янчука" - кандидат юридичних наук, професор Андрій Володимирович Боровик; декан факультету географії, історії та туризму Приватного вищого навчального закладу "Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем'янчука", кандидат географічних наук, доцент - Романів Андрій Степанович та завідувач кафедри історії Приватного вищого навчального закладу 'Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем'янчука", кандидат історичних наук, доцент - Наталія Миколаївна Лопацька. Конференція була заявлена у чотирьох напрямах секційних засідань, а саме:

конференція

1. Актуальні проблеми історії України,
2. Актуальні проблеми всесвітньої історії,
3. Проблеми війни і миру: історичне минуле та сучасні виклики,
4. Сучасні тенденції в методиці навчання історії.

конференція

Академічна спільнота, здобувачі вищої освіти, вчителі та учні закладів загальної середньої освіти, які були учасниками конференції, у своїх доповідях висвітлили, актуалізували та науково обґрунтували важливі аспекти минулого і сучасного історії України й всесвітньої історії, а також презентовано було сучасні тенденції щодо методики навчання історії у закладах загальної середньої освіти. Тематика і зміст доповідей учасників конференції передбачали надзвичайно актуальні наукові проблеми, що стосувались таких аспектів як: функціонування громад міст Волині у ХVIII ст.; участі жінок в українському підпільно-повстанському русі (кінець 1930-х - початок 1950-х рр.); використанні Росією історії як зброї в протистоянні з Україною; розвитку театрального мистецтва в м. Рівне у міжвоєнний період (1918-1939 рр.); розвитку інформаційної компетентності в старшій школі у ході вивчення історії тоталітарних держав ХХ ст. тощо. Наукові проблеми, заявлені на конференції, викликали зацікавленість в учасників, що зумовлено було і формулюванням запитань, і обговоренням складних та актуальних на сьогодні історичних проблем минулого і сучасного, основних тенденцій в методиці навчання історії.

конференція