В рамках Міжнародної науково-практичної конференції до 30-річчя Приватного вищого навчального закладу «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука» «Інноваційні дослідження та перспективи розвитку науки і техніки у ХХІ столітті» відбулось секційне засідання «Розвиток фізичного виховання і спорту».
Зі змістовною доповіддю виступив Мирослав Дутчак, доктор наук з фізичного виховання та спорту, професор кафедри здоров'я, фітнесу та рекреації Національного університету фізичного виховання і спорту України з темою «Система активного довголіття в Україні: стан, виклики та перспективи».
Юрій Бріскін, доктор наук з фізичного виховання та спорту, професор, завідувач кафедри теорії спорту та фізичної культури Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського у межах доповіді «О, спорт! Ти – мир» порушує проблему взаємозв’язку спортивних здобутків Олімпійських ігор та політичної ситуації країни-агресора, окреслює проблему фальсифікації результатів та свідоме маніпулювання діями команд-учасників.
Тему продовжила кандидат педагогічних наук професор кафедри теорії і методики фізичного виховання та адаптивної фізичної культури Приватного вищого навчального закладу «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука», Лідія Завацька з виступом «Українські спортсмени у боротьбі за перемогу під час російської агресії».
Результати власних досліджень щодо показників особливості психологічного здоров’я студентської молоді в умовах воєнного стану висвітлив Василь Пантік, кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент, доцент кафедри фітнесу та циклічних видів спорту, декан факультету фізичної культури, спорту та здоров'я Волинського національного університету імені Лесі Українки.
Лідія Радченко, доктор наук з фізичного виховання і спорту, доцент, завідувачка кафедри історії та теорії олімпійського руху Навчально-наукового олімпійського інституту Національного університету фізичного виховання і спорту України порушила питання формування національно-патріотичних почуттів у підростаючого покоління за допомогою олімпійської освіти.
Регіональний аспект висвітлив у своїй доповіді «Спорт для всіх» на Рівненщині Микола Петренчук - голова Рівненського обласного відділення Національного олімпійського комітету України, директор КЗ «Обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх»» Рівненської обласної ради.
Тетяна Гнітецька, кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент, доцент кафедри теорії фізичної культури та рекреації Волинського національного університету імені Лесі Українки презентувала інновації розвитку шкільної фізичної культури в Західному регіоні.
Зміни фізичного стану хлопців 12-15 років, які проживали в місті Луцьк 30-х роках ХХ століття та їх сучасних однолітків висвітлила Надія Ковальчук, доцент кафедри теорії фізичної культури та рекреації Волинського національного університету імені Лесі Українки.
Активну участь у конференції взяли студенти факультету здоров’я, фізичної культури і спорту. Здобувачі першого (бакалаврського) рівня спеціальності 017 «Фізична культура і спорт» продемонстрували доповіді:
Ігор Рапіта «Студентський спорт в приватному вищому навчальному закладі «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука»; Євгенія Галушка «Здобутки жіночої волейбольної команди «Регіна – МЕГУ – ШВСМ».