18 червня 2024

(до 90-річчя Національної спілки письменників України)»

18 червня 2024 р. у Рівненській обласній бібліотеці для молоді зібралися письменники, науковці та юні читачі. Письменниці: Галина Малик онлайн, наживо: Ірина Сваха (Одерако), Олена Медвєдєва, Віра Правоторова, через дописи у месенджері Сергій Гридін та Сашко Дерманський  висловили свої думки про що роль СП у сучасному літературному процесі. Виходить, що організація нині співіснує з письменниками, а популяризацією власних книг зайняті самі автори та бібліотеки.

На зустрічі були присутні юні читачі, з якими провела інтерактивну гру Ірина Якобчук, завідувачка навчально-методичного кабінету Рівненського регіонального центру підвищення кваліфікації, засновниця студії українського слова «ВиМова».

ІФФ

Віра Правоторова прочитала свої вірші, Олена Медвєдєва продемонструвала цікаву анімаційну казку про Сонечко, яка творилася (читалася і малювалася) на очах у глядачів.

Відбувся діалог авторів та читачів: на цікаві дитячі запитання відповідали присутні (офлайн і онлайн) письменниці. Розмова про дитячу книгу актуальна, адже це література, яку вивчають діти у закладах загальної середньої освіти. Про це говорили представники історико-філологічного факультету: декан Таміла Груба, викладачі Валентина Миронюк та Іванна Саркісова.

ІФФ

Автор ідеї, організаторка і модераторка  проєкту та його презентації  завідувачка кафедри української мови та літератури Лілія Овдійчук. Співорганізатори – Рівненська обласна бібліотека для молоді, зокрема, Марія Купрунець, досвідчена бібліотекарка, яка популяризує твори сучасних українських авторів серед читачів книгозбірні.