В межах науково-дослідницької роботи факультету ЗФКіС, яка відповідає напрямкам наукових досліджень кафедр фізичноі культури і спорту та здоров’я людини і фізичної терапії затверджених в УкрІНТЕІ (керівник: декан факультету ЗФКіС, к.пед.н., доцент Коваль В.В.), з робочим візитом до нашого університету завітав доктор біологічних наук, професор Чернозуб А.А.

Тижневий візит професора передбачає проведення експериментальної складової науково-дослідницької роботи на різних локаціях міста Рівного та області, а також зустріч зі студентством та викладачами факультету ЗФКіС.

В перший день, 15 жовтня відбулася зустріч молодих науковців МЕГУ (студентів ОПП «Фізична культура і спорт», «Фізкультурно-спортивна реабілітація» та «Фізична терапія, ерготерапія» і викладачів) та доктора біологічних наук, професора Андрія Чернозуба з ветеранами війни (включаючи осіб з інвалідністю внаслідок війни) і відомими професійними спортсменам. Також проводилась діагностика функціонального стану та характеристика адаптивно-компенсаторних реакцій на стресовий подразник зовнішнього середовища з визначеною категорією осіб на базі СК «СИЛА».

факультет ЗФКіС

Молоді науковці переймали досвід щодо проведення діагностики організму на сучасному інноваційному обладнанні та навчалися визначати особливості функціонального стану організму завдяки отриманим результатам.

Для прикладу, досліджуючи нейроактивність та кількість активних рухомих одиниць пошкодженої ділянки м’яза після отриманої травми у військового Сергія було виявлено високий ступінь атрофії на даній ділянці. Йому було надано рекомендації щодо фізичної активності, яка може запустити необхідні механізми реадаптації, що сприятимуть відновленню пошкоджених м’язових волокон.

факультет ЗФКіС

Також діагностику фізичного стану проходили професійні спортсмени Рівненщини, серед яких була сестра викладачки кафедри фізичної культури і спорту Ірини Гусєвої – Катерина Шепелюк (дівчата є ЗМС з дзюдо та є випускницями нашого факультету).

факультет ЗФКіС

Їй було проведено функціональні проби з фізичним навантаженням, враховуючи специфіку виду спорту – дзюдо, та діагностику варіабельності серцевого ритму, як маркер стану перевтоми на стресовий подразник. Дослідження показало, що організм спортсменки знаходиться в стані втоми, оскільки вона саме зараз перебуває в активній фазі підготовки до Чемпіонату України, проте її адаптаційно-компенсаторні резерви високі та стійкі до фізичних навантажень і мають тенденцію до швидкого відновлення та реадаптації до фізичної активності.

факультет ЗФКіС

Джерело новин: Сфера тв