23 жовтня 2024

В межах науково-дослідницької роботи факультету ЗФКіС, яка відповідає напрямкам наукових досліджень кафедр фізичноі культури і спорту та здоров’я людини і фізичної терапії затверджених в УкрІНТЕІ (керівник: декан факультету ЗФКіС, к.пед.н., доцент Коваль В.В.), з робочим візитом до нашого університету завітав доктор біологічних наук, професор Чернозуб А.А.

Тижневий візит професора передбачає проведення експериментальної складової науково-дослідницької роботи на різних локаціях міста Рівного та області, а також зустріч зі студентством та викладачами факультету ЗФКіС.

У середу, 16 жовтня, викладач кафедри теорії і методики фізичного виховання та адаптивної фізичної культури Приватного вищого навчального закладу «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука» Тхорева Інна Василівна брала безпосередню участь у дослідженні функціонального стану та адаптаційно-компенсаторних реакцій на стресовий подразник зовнішнього середовища професійних спортсменів чоловічої баскетбольної команди БК «Рівне». Дослідження проводилося під керівництвом Андрія Чернозуба, доктора біологічних наук, професора кафедри теорії спорту та фізичної культури Волинського національного університету імені Лесі Українки

ЗФКіС

Другу частину наково-дослідницької роботи було проведено на базі партнеру факультету ЗФКіС «WOD Zone Rivne» (офіційного представника програми CROSSFIT на Рівненщині). Спортивний зал фізичноі підготовки «WOD Zone Rivne» вже не перший рік працює з військовими та ветеранами війни (включаючи осіб з інвалідністю внаслідок війни), які проходять відновлення під керівництвом тренерів.

ЗФКіС

Актуальність такого дослідження обумовлена значною кількістю осіб, які отримали інвалідність, каліцтва та інші дисфункції систем життєзабезпечення внаслідок участі у бойових діях.

Отримані унікальні статистичні дані у майбутньому допоможуть у реабілітації не лише військових, а й людей з особливими потребами, організації спортивно-реабілітаційної роботи, а також будуть відображені у наукових доробках викладачів та студентів нашого університету.

ЗФКіС

Варто зазначити, що на всіх етапах проведених досліджень були присутні здобувачі 1 та 2 ступенів вищої освіти ОПП «Фізична культура і спорт», «Фізкультурно-спортивна реабілітація» та «Фізична терапія, ерготерапія», а також тренери і спортивні реабілотоги міста Рівного та області. Весь процес дублювалася в онлайн трансляціях. Практики мали можливість задавати питання нашому гостю, отримували вичерпні відповіді і як наслідок мають можливість осучаснити підходи в роботі з вищезазначеною категорією осіб інноваційними методиками діагностики.

Джерело новин:  Телекомпанія Рівне1