01 червня 2022

За участі науково педагогічних працівників юридичного факультету в ПВНЗ «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука», 1 червня був проведений Міжнародний форум до дня захисту дітей на тему «Діти у тривожному середовищі війни: практики відновлення». Завідувачем кафедри суспільно-правових дисциплін к.ю.н., доцентом Ткачуком Віктором Євгеновичем було розкрито питання «Національний аспект правового захисту дітей як складова етнодрежавознавства»,у своїй доповіді проаналізував вітчизняне законодавство Статут ООН та Гельсінські угоди, звернув увагу на що законодавство України декларує широкі гарантії захисту прав дитини, створено систему інституцій, покликаних захищати права дитини.

Рудка

Докторка філософії в галузі права, завідувачка кафедри кримінально-правових та адміністративно-правових дисциплін Деревянко Наталія Зиновіївна виступила з доповіддю на тему «Безпека та права тимчасово переміщених дітей, які проживають або зараховані до закладів різних типів, форм власності та підпорядкування на цілодобове перебування, в умовах воєнного стану», в якій висвітлила нормативно правові акти які регулюють переміщення (евакуацію) та забезпечення умов дітей які проживають або зараховані до закладів різних типів, форм власності та підпорядкування на цілодобове перебування, процедуру обліку та умови які повинні бути забезпеченні переміщеним (евакуйованим) дітям. Звернула увагу на прийнятті рішення щодо захисту прав дитини у воєнний час, завдання створення оптимальних умов для підтримки соціально не захищених категорій дітей та контролю за їх переміщенням.

Ткачук

Доповіді які були представленні Ткачуком Віктором Євгеновичем та Деревянко Наталією Зеновіївною  є особливо актуальними у період воєнного стану, адже на превеликий жаль, і в Україні є діти, яким бракує тепла, дружнього спілкування з однолітками, справжнього дитинства і мирного неба над головою.