14 травня 2023

12 травня 2023 р. декан факультету географії, історії та туризму, кандидат географічних наук, доцент, доцент кафедри географії і туризму – Романів Андрій Степанович та кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри історії – Левдер Андрій Іванович провели тематичну онлайн лекцію, присвячену: Дню пам’яті та примирення, Дню перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, Дню Європи для здобувачів вищої освіти усіх освітньо-професійних програм Приватного вищого навчального закладу «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука».

Семінар

Кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри історії – Андрій Іванович Левдер розповів для здобувачів вищої освіти про те, що Законом України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» встановлено День пам’яті та примирення, який відзначається щороку 8 травня з метою вшанування пам’яті всіх жертв Другої світової війни 1939–1945 років. Цьогоріч – 8 травня, в День пам’яті та примирення наша країна вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, та всіх жертв Другої світової війни. Надзвичайно важливо вшановувати і згадувати подвиг тих, хто боровся з нацизмом і переміг його. На увагу та пам’ять заслуговують і жертви війни: остарбайтери, діти війни, цивільні, які постраждали від бойових дій та окупації їхніх міст і сіл.

онлайн лекція

Лектором було наголошено, що українці на боці антигітлерівської коаліції зробили значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками гітлерівської Німеччини. Ціна війни дуже висока, оскільки – це надзвичайні втрати впродовж 1939-1945 рр. серед українців та інших народів, які проживали на території України. Здобувачам вищої освіти було презентовано пізнавальні матеріали, які висвітлювали аспекти, що єдиним українським політичним суб’єктом у роки війни був визвольний рух, а саме люди й організації, які боролися за незалежність від обох тоталітарних режимів. До таких організацій, зокрема, зараховують й Українську повстанську армію.

онлайн лекція

Декан факультету географії, історії та туризму, кандидат географічних наук, доцент, доцент кафедри географії і туризму – Романів Андрій Степанович розповів про особливості утвердження, історичного коріння процесу європейської інтеграції, а також наголосив на цьогорічних законодавчих підставах щодо встановлення в Україні Дня Європи. Лектор презентував матеріали, які продемонстрували динаміку минулого, сьогодення і майбутніх перспектив щодо основних етапів інтеграційних процесів, ролі і потенційних можливостей різних сфер нашої країни. Цікавими і пізнавальними були характеристики щодо хронології розширення Європейського Союзу, ролі країн Європи в розвитку туристичного світу, вплив міграції з України на країни Європи.

онланй