07 грудня 2023

У грудні 2023 р. на факультеті кібернетики МЕГУ відбулося традиційне щорічне засідання Студентського наукового товариства.

За традицією з доповідями та підготовленими презентаціями виступали першокурсники.

Загальна тематика доповідей була присвячена актуальній проблемі кібершахрайства в мережі Інтернет. Найкращими визнані наступні.

Науковці факультету кібернетики

Коротчук Богдан досліджував тему криптосканерів та можливості захисту свого комп’ютера від сканування. Богдан дав практичні поради, як не потратити на гачок до кібершахраїв.

Ганець Мирослав розкрив тему фішингу, розповів про фішингові атаки через засоби відео- та аудіо- комунікації, як уникнути реєстрації свого облікового запису на дзеркальному сайті та не розкривати конфіденційні дані.

Наукове товариство факультету кібернетики

Омельчук Денис розповів про хакерські атаки та шкідливі віруси, які шифрують файли жертви, а потім вимагають грошовий викуп за розшифровку та відновлення файлів.

Доповідь Ковальчука Іллі присвячена сучасним інформаційним війнам з використанням фейків. Фейки в соціальних мережах збільшують трафік, фейки-конспірологи дискредитують державні структури, фейки-клікбейти агресора розповсюджують псевдосенсації під час війни. Для боротьби з такими фейками необхідно відразу ставити дизлайк або спростування.

Наукове товариство факультету кібернетики

Голова науково-методичної ради факультету Олександр Шпортько наголосив на важливості наукової новизни у галузі інформаційних технологій.

Проректор з наукової роботи МЕГУ Наталія Мединська подякувала доповідачам – першокурсникам за цікаві доповіді та побажала продовжувати наукові традиції факультету.