У п’ятницю 24 лютогов річницю вторгнення російських військ на територію України відбулось засідання круглого столу педагогічних факультетів МЕГУ та Університету Бат Спа (Велика Британія) на тему «Професіоналіз педагога ХХІ століття». В цей день дуже важливо було почути слова підтримки та солідарності від британських колег-науковців. Сьогодні в умовах воєнного стану особливо гостро постає питання освіти школярів та важливості ролі вчителя в формуванні особистості. Під час обговорили питання щодо вимог до постаті вчителя, його компетентностей, професіоналізму, різних аспектів та видів діяльності з урахуванням вимог та технічних можливостей сучасної освіти. З доповідями про професіоналізм вчителя та методи викладання в закладах освіти виступили колеги з МЕГУ та Університету Бат Спа.
1. Агнєжк аБейтс (доктор наук, Університет Бат Спа, Велика Британія) «Професіоналізм освіти: захист прав дитини в мирний час і під час війни»
2. Ольга Красовська (завідувач кафедри теорії і методик початкової освіти, доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри теорії і методики початкової освіти, МЕГУ) «Професійна підготовка майбутніх вихователів дошкільної освіти в галузі художньо-естетичного виховання засобами технологій контекстного навчання».
3. Енн Парфітт (доктор наук, Університет Бат Спа, Велика Британія) «Топографія та її типи: фактори шкільної освіти 21 століття»
4. Оксана Марчук (доктор педагогічних наук, доцент, професор кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти, МЕГУ) «Професіоналізм викладача вищої школи».
5. Маргарита Шкабаріна (завідувач відділу наукової діяльності та аспірантури, к.пед.н., доцент, доцент кафедри теорії і методики початкової освіти, МЕГУ) «Реалізація педагогіки партнерства як шлях до професійного розвитку педагогів»
6. Аліна Лавренюк (начальник міжнародно-проектного відділу, викладач кафедри романо-германської філології, МЕГУ) «Навчальна робота як чинник формування особистісних компетенцій
7. Яна Яцук, Таня Бурса (студентки педагогічного факультету) «Що означає бути хорошим вихователем у дитячому садку?»
До роботи круглого столу долучилися студенти спеціальності 013 "Початкова освіта" (рівень вищої освіти - бакалавр та магістр), 012 "Дошкільна освіта" (рівень вищої освіти - бакалавр) та аспіранти спеціальності 011 "Освітні. педагогічні науки". Серед присутніх була заступник директора з наукової роботи Обласного наукового ліцею Рівненської обласної ради в м. Рівне Ланкіна Вікторія Володимирівна, яка акцентувала на важливості дослідницьких умінь учнів та налагодженні партнерських стосунків між закладами України та Великої Британії. Поведення подібних наукових заходів сприяє налагодженню наукових міжнародних зв’язків університету та осмисленню важливої ролі педагога в освітньому процесі.