Ректорат Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука вітає колектив, студентів та міжнародних партнерів університету з Міжнародним Днем Миру!
Наша країна переживає зараз важкі часи. Але попри це, ми бажаємо Вам радіти кожному новому дню. Залишайтеся щасливими, цінуйте спокій, любіть життя! Не впадайте у відчай, коли немає сил. Не пасуйте перед недобрими обставинами. Не бійтеся перешкод, а сміливо крокуйте тільки вперед.
Ми бажаємо, щоб конфлікти зникали, а мир та благополуччя поширювалися по всьому світу.
Хай в цей вересневий день в кожну домівку прелитить Голуб миру з добрими звістками! Миру вам і всьому світу!
Музей Миру відкрито в 1999 році, він є унікальним навчальним музеєм у Вищих навчальних закладах України. Мета його діяльності: виховання студентської молоді на ідеях гуманізму та демократії. Ініціатором створення музею був Степан Якимович Дем’янчук (1925-2000) - відомий педагог в України,
академік МПА, засновник університету. Як учасник Другої світової війни, він знав ціну миру, тому визначив як пріоритетний напрям в педагогіці: виховання учнівської та студентської молоді на засадах миру, толерантності, адже мир народжується в душі кожної людини. Музей Миру представлений двома залами. В першій залі окреслені основні складові однієї з найактуальніших глобальних світових проблем – проблеми миру. Експозиція створена за розділами:
- Народна мудрість та українські мислителі (Г. Сковорода., Т. Шевченко, М. Гоголь, М. Драгоманов та ін.) про добро і зло;
- Історія української держави. Шлях до взаєморозуміння та миру в державі;
- Українські гуманісти ХХ ст. (М. Грушевський., В. Короленко., О. Довженко та ін.);
- Рух прихильників миру в Україні у повоєнні періоди. Україна та ООН. (Комплекс матеріалів О. Гончара, Рівненського обласного відділення Українського Фонду Миру).
Окремо виділені такі аспекти проблеми миру, як екологічна безпека України; національна політика в Україні (релігійні та міжетнічні відносини, взаєморозуміння та взаємоповага); спорт та мистецтво, діяльність громадських організацій – стабілізуючий фактор миротворчого розвитку України. В умовах економічної кризи запорукою миру та громадянського спокою в державі є вирішення соціальних проблем населення.
Друга експозиційна зала розповідає про війни в історії України, їх учасників, національні трагедії, голодомор та репресії проти українців. Дані експонати поділені на три розділи:
- Від княжої доби і козацтва, до часів Першої та Другої світової війни.
- Голодомор в Україні та геноцид українських євреїв.???
- Революція гідності і російсько-українська війна.
Експозиції цієї зали показують відповідальність перед історією, яка полягає в тому, щоб забувши про ідеологічний плюралізм визнати: ми - український народ, це – наше невід’ємне минуле з його радощами та відчаєм, героїзмом та трагедіями. Показати споконвічну боротьбу українців за власну свободу і незалежність. Мужність та героїзм воїнів минулого і сучасності.
В третій експозиційній залі розміщені три тематичні розділи:
- Наукові здобутки викладачів вузу в сфері пропагування миру.
- Спортивні досягнення викладачів та студентів університету.
- Партнерська співпраця із закордонними колегами.
Остання експозиція відображає науково-педагогічну діяльність працівників університету які присвятили свої праці проблематиці миру, гуманізму, толерантності до інших народів та націй. Інша частина стендів презентує спортивні досягнення студентів та викладачів факультету ЗФКіС в спорті, їх участь в Всеукраїнських та Світових турнірах, пропаганді спорту як одного з інструментів врегулювання миру у світі. Окремо виділена стендова частина присвячена партнерській діяльності з університетами Грузії, Угорщини, Польщі, Словаччини, Чехії, Німеччини, Іспанії, Канади, США, Великобританії. Участі в спільних наукових проектах, обміну студентами та
Представлений в експозиції й тематичний вузол з педагогіки миру. Тому щорічно в травні Музей Миру приймає учнів зі шкіл Рівненщини та регіону – учасників учнівських громадських читань „Я голосую за Мир”.
Серед його відвідувачів відомі українські політики, журналісти, вчені такі як: Богдан Бенюк, Ахтем Сеітаблаєв, Віктор Пинзенник, Наталя Сумська Їх схвальні відгуки про Музей Миру записані в Книзі „Почесних відвідувачів”
Музей Миру й надалі буде сприяти вихованню свідомих громадян України, миру та злагоді в нашій державі, співпраці та партнерству з дружніми країнами.