04 червня 2022

Викладачами кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти було проведено 26 учнівські громадські читання «Я голосую за мир». Участь у підготовці та проведенні читань брали також студенти спеціальності 012 «Дошкільна освіта» та 013 «Початкова освіта» (рівень вищої освіти «Бакалавр» та «Магістр»).

Метою читань є залучення талановитої учнівської еліти у прозовій та віршованій формах висловити своє бачення проблеми війни та миру.

Авторами творів є учні 1-11 класів закладів загальної середньої освіти України та зарубіжжя. У збірнику опубліковано твори учнів, серед яких: діти з України (м. Рівне, Рівненська, Полтавська, Черкаська, Хмельницька області) та зарубіжжя (Грузії, Туречиини, Польщі).

До збірки XXVІ Міжнародних учнівських читань «Я голосую за мир» включено 190 найкращих учнівських творів.

уцк

Твори, які уміщує цьогорічний збірник, є особливими. 24 лютого 2022 р. в Україні розпочалася повномасштабна війна, яка вийшла за межі територіального конфлікту на Сході, і діти всієї держави стали свідками та жертвами її руйнівної сили.

Уже не з книжок, історичних фільмів, розповідей воїнів ООС, а з досвіду власного переживання страху під час сирен та вибухів ракетних снарядів, перебування в укриттях, зустрічі з ворогами учнівська молодь висловила свої бачення проблеми війни та миру.

У представлених в збірнику творах відображено трагічні події, які забрали життя цивільних людей та спричинили руйнацію в багатьох містах України. Діти співчувають вдовам і сиротам, моляться за невинних жертв та загиблих захисників в Маріуполі, Бучі, Ірпені, Гостомелі, Миколаєві, Херсоні та інших містах і селах.

32уц4ке

Миротворчі ідеї, проголошені Дем’янчуком Степаном Якимовичем, сьогодні активно втілюють у науково-педагогічній діяльності викладачі ПВНЗ «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука», педагоги, щоб учнівська та студентська молодь ще глибше усвідомлювала, що потрібно стояти на сторожі миру в державі, а згуртованість нації може подолати сили будь-якого ворога.

Слава Україні! Героям слава! ВСЕ БУДЕ Україна!