![gerb](/sites/default/files/2021-04/iueh-logo-gerb.gif)
![Головна картина новини](/sites/default/files/2025-02/zobrazhennya_viber_2025-01-28_12-13-48-493.jpg)
«У нас тепер біль один...». Тема війни у творчості письменників Рівненщини (за збірником творів "Наше слово - меч духовний"), – це назва онлайн-заходу, який відбувся 28 січня 2025 р. у рамках співпраці кафедри української мови та літератури МЕГУ імені академіка Степана Дем’янчука та Рівненської універсальної наукової обласної бібліотеки.
![Рівненської універсальної наукової обласної бібліотеки](/sites/default/files/inline-images/Screenshot_9_6.jpg)
Лілія Миколаївна представила тематику збірки: реалії війни в усіх її виявах, – і класифікувала поезії за основними мотивами: вірші-присвяти, вірші-молитви, вірші-сповіді, вірші-інвективи, вірші-реквієм (епітафії), вірші-діалоги, вірші-асоціації, вірші-накликання Перемоги.
Під час вебінару спікерка проаналізувала уривки з текстів рівненських поетів та поеток, у яких відображено спектр різних думок і почуттів, але їх об’єднує одне бажання – перемогти лютого ворога. Образ ворога – це увиразнення його диявольської суті, жорстокості, ницості: «… як тать прийшов з бідою, Кров'ю окропив святою Мирну вишиванку» Т.Бацмай, «Великий» плюгавенький гномик», «Нелюди сущі, нація вбивць» О.Берестяний, «Стерв'ятник із кремлівського гнізда», «кадебіський історик», «конаючий істерик», «чоловічок проклятий боліт мокшанських» Б. Боровець.
![Рівненської універсальної наукової обласної бібліотеки](/sites/default/files/inline-images/%D0%B7%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F_viber_2025-01-28_12-13-02-779.jpg)
Рівненські митці, за висловлюванням проф. Овдійчук, довели своєю збіркою, що Слово – це зброя духовна, це захист, це впевненість, це життєствердність, це надія, віра у нашу святу Перемогу над ворогом, який прийшов до нас з мечем, щоб від нього й загинути.