Конференція МЕГУ і BatSpa

Здобувачі освіти першого (ВА), другого (МА), та третього (PhD) освітньо-кваліфікаційних рівнів Міжнародному економіко-гуманітарному університеті імені академіка Степана Дем’янчука та Університету Бат Спа (Велика Британія) виступили з результатами наукових досліджень на секційних засіданнях Міжнародної студентської науково-практичної конференції «Міждисциплінарні та трансдисциплінарні підходи до європейської інтеграції: постцифрові інновації в науці, освіті, мистецтві, технологіях та культурі», яка відбулась 8-9 квітня 2025 року.
Протягом двох днів здобувачі освіти двох університетів мали нагоду підбити підсумки наукових досліджень за різною тематикою та провести жваві панельні дискусії у межах 10 секцій.

До роботи першої секції долучились спікери Університету Бат Спа (Ембер Лемонбі-Пенні, Сара Гейз у співавторстві з Сарою Толберт, Майклом Джоплінгом та Петаром Яндричем, Едвард Лонгфорд, Медісон Вебб та Лі Лі) з презентаціями на тему «Освіта: постцифрової методології та практики». Дослідження охопили актуальні виклики постцифрової епохи у вищій освіті, зосереджуючись на важливості осмислення і вдосконалення освітніх стратегій для складного сучасного середовища.
 

Конференція МЕГУ і BatSpa


Спікери МЕГУ та УБС (Пальчевська В., Красовська О., Шевченко У., Румянцева Н., Ковалець М.) у секції 2 представили результати своїх досліджень щодо історичних та культурних трансформацій поточного сприйняття культури в цілому в цифрову епоху. Було обговорено: актуальні питання збереження культурної спадщини в умовах війни, додаткові механізми для моніторингу та збереження культурної спадщини, а також роль колективної травми у реалізації британсько-української академічної співпраці, збереження національної ідентичності в умовах війни.
 

Конференція МЕГУ і BatSpa

Доповідачі секції 3 (Водяницький В., Панчук О., Кхатер Ф.) зосередились на обговоренні проблеми сучасних ІТ та технологій в цілому в контексті інновацій та безпеки в цифровому просторі. Дослідники аналізували та пропонували практичні шляхи вирішення проблем моделей штучного інтелекту, оптимізації алгоритмів визначення накладання графічних примітивів, хмарні технології та багато іншого.
 

Конференція МЕГУ і BatSpa

Четверта секція (Артюшок В., Гребень Е., Пелех А.) стала платформою для дискусій щодо соціально-психологічних, правових, економічних та екологічних викликів сучасної науки та суспільства. Представлені доповіді яскраво ілюстрували актуальні аспекти посткризового відновлення та цифрової трансформації. У сукупності, ці теми демонструють глибоку зацікавленість молоді у формуванні майбутнього країни на засадах прозорості, ефективності та інноваційності. 
 

Конференція МЕГУ і BatSpa

П’ята секція (Мотринець Я., Бернадський С., Христина У., Майстренко К., Міщук К.) здобувачів освіти зосередила увагу на проблемах інновацій та безпеки в цифровому просторі, а також протидії пропаганді, дезінформації та загрозам безпеки в цифровому просторі. Учасники акцентували на тому, як українські користувачі можуть розпізнавати прояви пропаганди й маніпуляції, зокрема за участі ШІ, що актуалізує потребу в критичному мисленні та інформаційній обізнаності.
 

Конференція МЕГУ і BatSpa

Кінащук О. та Червеняк Д. у секції 6 висвітлили взаємозв’язок науки й суспільства в умовах сучасних викликів — від правового регулювання та страхування до управління персоналом і сталого розвитку регіонів під час війни. Особлива увага приділена адаптації управлінських і правових механізмів до кризових умов та пошуку ефективних рішень для повоєнного відновлення.
 

Конференція МЕГУ і BatSpa

Спікери секції 7 (Ланкіна В., Бородієнко М., Чурилович А., Максимчук Н.)  висвітлили свої наукові результати щодо актуальних проблем та перспектив розвитку сучасної педагогіки. Доповіді висвітлили втілення інноваційних нових методів та технологій на уроках для навчання учнів, а також наголосили, що важливим є розвиток самого вчителя, його володіння цими технологіями для ефективного навчання.
 

Конференція МЕГУ і BatSpa

Дослідили секції  8 (Левченко І., Бондар А., Колодич Т., Мулярчук М.) представили результати своїх наукових пошуків у межах опрацювання проблем інтеграції питань миру, постконфліктного врегулювання та прав людини в освіту. Здобувачі глибоко осягнули питання нормалізації психоемоційного та фізичного здоров’я дітей, креативних педагогічних технологій розвитку емоційного інтелекту учнів початкової ланки, казкотерапії та інші.
 

Конференція МЕГУ і BatSpa

Постцифрове самовизначення, людський авторитет та авторство стали темою роботи здобувачв освіти секції 9 (Френсіс Н. Нвебоний, Ян Вілліс, Рейчел Гамільтон, Ері Маунтбаттен-О'Меллі. Йшлося про дослідження взаємовідносин між людиною та штучним інтелектом, самокероване процвітання в освіті та забезпечення дослідницької інфраструктури в розумних містах.
 

Конференція МЕГУ і BatSpa

Остання секція 10 (Мельник Р., Котинська О., Гусєва І.) приділила увагу міжкультурним комунікаціям в контексті європейської інтеграції. Говорили про спорт і дипломатію, значення адаптивних спортивних ігор, механізми оцінки адаптаційних резервів елітних борців в умовах анаеробних режимів енергозабезпечення навантажень та інші проблеми інтегрування культурних особливостей різних країн в спільний європейський простір без стереотипізації та задля мінімізації конфліктів в комунікаціях.
 

Конференція МЕГУ і BatSpa

Відзначимо, що кожна доповідь учасника конференції насичена цікавими ідеями ґрунтовним аналізом проблематики, важливими результатами, які в подальшому матимуть вплив на постцифровізацію вищої освіти. Дослідники чітко акцентували увагу на необхідності інноваційного підходу до викладання та навчання в умовах глобальних змін, а також на тому, як новітні технології можуть допомогти вирішувати складні соціальні та освітні проблеми, одночасно забезпечуючи рівний доступ до знань  та ресурсів.

Нагадаємо, що з повним переліком наукових тез здобувачів освіти можна ознайомитись у збірнику матеріалів конференції, який було опубліковано в репозитарії Університету Бат Спа (Велика Британія) за покликанням: DOI 10.17870/bathspa.28608026.

Керівництво МЕГУ висловлює щиру подяку співорганізаторам конференції  - Джону Стрекену, Яну Гадду, Сарі Прістон, Наталії Мединській, Аліні Кругляк, Оксані Яроменко, Руслані Грицун, членам організаційного комітету, модераторам секцій  - Ембер Лемонбі-Пенні, Еллісон Вудхауз, Еммі Девіз, Єві-Моніці Фабіан, Гонену Пелесу, Ірині Будз, Вікторії Ланкіній, Наталії нісаноглу, Олегу Богуту, технічним адміністраторам – Чарлі Хелу, Оуену Девісу, Сергію Близнюку, всім учасникам та слухачам МЕГУ та Університету Бат Спа за планування, організацію та проведення міжнародної студентської науково-практичної конференції.