05 вересня 2024

3 вересня 2024 року гарант освітньої програми кандидат педагогічних наук, доцент кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти Тамара ПАГУТА познайомила першокурсників із освітньо-професійною програмою за якою вони будуть навчатися.

Гарант повідомила, що відповідно до Стандарту вищої освіти України: перший (бакалаврський) рівень, галузі знань 01 – «Освіта/Педагогіка», спеціальності 012 – «Дошкільна освіта» цілями навчання є підготовка фахівців до розвитку, навчання і виховання дітей раннього і дошкільного віку в закладах системи освіти і сім’ї, здатних розв’язувати складі спеціалізовані завдання, що характеризуються комплексністю та невизначеністю умов із застосовуванням теорії і методики дошкільної освіти.

Досить детально гарант програми Тамара ПАГУТА зосередила увагу здобувачів освіти на програмних компетентностях та програмних результатах навчання.

Гарант звернула увагу майбутніх вихователів закладів дошкільної освіти на особливості програми, які передбачають практичну підготовку здобувачів вищої освіти, що здійснюється на базах практик закладів дошкільної освіти (у тому числі проведення лабораторних занять з методик дошкільної освіти). Програма передбачає формування у здобувачів вищої освіти здатність працювати за комплексними та парціальними програми ЗДО України й Рівненщини; ознайомлювати дітей дошкільного віку з історією, традиціями, побутом та ремеслами регіону Рівненщини; виховувати дітей дошкільного віку на ідеях миру та взаєморозуміння.

Здобувачі освіти були детально поінформовані про перелік освітніх компонентів освітньо-професійної програми, які складають логічну взаємопов’язану систему та сприяють досягненню заявлених цілей, формуванню програмних компетентностей та програмних результатів навчання.

Значна увага була приділена питанню студентоцентрованого навчання, можливості формування індивідуальної освітньої траєкторії, зокрема через вільний вибір здобувачами навчальних дисциплін в обсязі, передбаченому законодавством.

Було також наголошено на тому, що здобувачі освіти беруть активну участь у покращенні освітньо-професійної програми, долучаючись до обговорень, шляхом внесення своїх побажань та пропозицій.

Наприкінці зустрічі гарант програми Тамара ПАГУТА побажала здобувачам вищої освіти успішного навчання та цікавого, змістовного студентського життя.