14 червня 2024

Впродож тижня делегація нашого університету на чолі з ректором професором, доктором юридичних наук Віталієм Дем’янчуком, перебувала з гостьовим візитом в Університеті-партнері Бат Спа у м. Бат (Велика Британія). Нагадаємо, що Університет Бат Спа співпрацює з МЕГУ з 2018 року, а у 2022 році став їхнім побратимом у рамках ініціативи "Twin for hope", яку реалізує CCG. Розпочали візит із зустрічі із Яном Гаддом керівником відділу розвитку європейських проєктів, Девідом Ньюманом, секретарем університету, Джулією Коутс, керівником відділу імміграційного контролю та Рейчел Макдональд, менеджером з премій та грантів. Під час зустрічі представники обох університетів обговорили плани зустрічей упродовж усього терміну перебування у м. Бат та Лондоні. Наступними днями вдалося відвідати Школу освіти та Школу письменства, видавничої справи та гуманітарних наук, де професори детально розповіли про особливості навчання здобувачів та способи залучення на навчання майбутніх абітурієнтів.

Навідалися й у Школу кіно та телебачення Університету Бат Спа, де поділилися досвідом функціонування факультету журналістики МЕГУ та зауважили можливості для розширення співпраці. Відвідали щорічний дослідницький фестиваль Університету Бат Спа, ознайомились із Кампусом Дизайну та Мистецтв, в якому розміщені студентські лабораторії, майстерні, де студенти працюють та реалізовують свої креативні ідеї. Провели зустріч із Джоном Страчаном. Провіце-канцлером з досліджень і підприємництва, який презентував основні напрямки роботи, міжнародну колаборацію між університетами та грантову діяльність. Прийом міського голови Мішель О'Доерті надав можливість поєднати Бат з українським містом Рівне, і зібрати разом деяких людей у Баті, які брали активну участь у підтримці України протягом останніх двох років. Плідною була зустріч із Головою Української Британської Ділової Ради, Баронесою Еммою Ніколсон з Вінтерборна та Крістофом Міхельс у Лондоні, де обговорили проблеми освіти в Україні під час війни та представили спільну діяльність університетів та обговорили основні освітні проблеми України під час війни та шлях їх вирішення.

BatSpa

Під час спілкування вдалось окреслити можливі напрями майбутньої співпраці. Встигли навідатися й до Лондонського кампусу Університету Бат Спа, де ознайомились з напрямками діяльності, поспілкувались із представниками університету, дізнались про умови навчання та фінансування навчання іноземних студентів. Наприкінці візиту британські колеги анонсували можливість нових спільних воркшопів уже із вересня. Говорячи про візит, професор англійської літератури Ян Гадд наголосив на важливості партнерства між Університетом Бат Спа та Міжнародним економіко-гуманітарним університетом імені академіка Степана Дем’ячнука: “Для нас було великою честю вітати наших друзів з Міжнародного економіко-гуманітарного університету в Баті.

Ми працюємо з ними вже кілька років, але це був перший раз, коли вони змогли відвідати нас тут. Це була безцінна можливість представити наш університет, обговорити нашу співпрацю в галузі освіти, гуманітарних наук та бізнесу, а також підтвердити нашу підтримку та солідарність з ними та народом України”. Ректор МЕГУ, професор Віталій Дем'янчук зазначив: “Ми глибоко зворушені нашим візитом до Університету Бат Спа. Наші зустрічі з колегами були продуктивними, цікавими та інформативними. Віримо, що нам вдасться реалізувати перспективи намічених спільних завдань. Ми надзвичайно вражені увагою, турботою та доброзичливістю колег з Університету Бат Спа, а також мешканців міста Бат. Спогади про цей візит залишаться з нами надовго”.