Навчально-методична робота факультету
Педагогічний колектив факультету ЗФКіС методичну роботу спрямовує на формування та подальше вдосконалення системи фізичного виховання студентської молоді та полягає в поглибленні фундаментальної підготовки фізичних терапевтів, підготовці висококваліфікованого фахівця конкурентоспроможного на ринку праці. Суттєве покращання стану здоров’я, рівня фізичної підготовленості та працездатності майбутніх фахівців можливе лише за умови розробки сучасних теоретичних і методичних підходів та впровадження у навчальний процес вищих навчальних закладів нової методичної системи, підґрунтям якої є принцип фундаментальності та фізкультурно-оздоровчої спрямованості навчального процесу.
Основним завданням навчально-методичної роботи є: створення нових фізкультурно-оздоровчих технологій, які забезпечили б можливість постійно активізувати інтерес студентів до занять фізичними вправами, дотримання здорового способу життя, поповнення знань про шляхи збереження і зміцнення свого здоров’я; формування у студентів здатності самостійно і творчо вирішувати не лише особисті та соціальні питання, а й складні фізкультурно-оздоровчі завдання серед трудового колективу.
Значна увага на факультеті звертається на розвиток активності студентів, що реалізується через їх суспільно-корисну діяльність у навчально-виховних, навчально-реабілітаційних та спортивних організаціях і установах, виступає необхідною умовою забезпечення її якості. Професійні вміння і навички успішно формуються у процесі залучення студентів до волонтерської діяльності у закладах освіти, охорони здоров’я, Центрі інвалідного спорту, навчально-реабілітаційних установах міста та області, а також залучення їх до проведення спортивних змагань, реабілітаційних заходів серед дітей з особливими потребами. Заслуговує уваги участь студентів у реалізації волонтерської програми з фізичної реабілітації дітей з обмеженими можливостями та людей з інвалідністю під керівництвом доц. В.В. Коваля, яка здійснюється на базі спортивно-оздоровчого комплексу університету.
Методична робота також спрямована на формування фізкультурно-оздоровчих компетентностей у студентів як характеристики кінцевого результату фізичного виховання у вищому навчальному закладі, що об’єднує не лише освітні знання і вміння, але й практичний досвід, систему ціннісних орієнтацій особистості (потреби, інтереси, мотиви, ставлення до засобів фізичного виховання тощо).
Професорсько-викладацький склад факультету забезпечує високий рівень викладання, науково-дослідної роботи, освоєння практичних навичок з фізичної терапії, соціальної реабілітації хворих та організацію багатьох аспектів громадського здоров’я.
Центром соціальних ініціатив і волонтерства «ДОБРОЧИН» факультету здоров’я, фізичної культури і спорту ПВНЗ «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука» ініційована та реалізована Авторська програма науково-дослідної та волонтерської роботи декана факультету доц. Вадима Коваля щодо фізичної реабілітації осіб з з інвалідністю «На хвилях добра», яка направлена на поєднання зусиль здобувачів освіти всіх спеціальностей факультету та науково-педагогічних працівників для оздоровлення та реабілітаціі пацієнтів-відвідувачів. Вона передбачає проведення інноваційних оздоровчих заходів фізичної реабілітації (кінезотерапії, гідрокінезотерапії, механотерапії, аква-гімнастики лікувального реабілітаційного масажу, лікувальної фізкультури, оздоровчого плавання та оздоровчого масажу) під час практичних занять на базі спортивно-оздоровчого комплексу імені В. І. Завацького. (доц. Вадим Коваль отримав премію голови Рівненської обласної державної адміністрації молодим ученим за заслуги та досягнення в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок у 2019 р. за Програму «На хвилях добра» Центру соціальних ініціатив і волонтерства «Доброчин», яка була представлена на конкурс.)