Наукова робота факультету
У процесі професійної підготовки науково-дослідна діяльність студентів посідає важливе місце. Нормативними документами у галузі вищої освіти наголошується на тому, що через систему науково-дослідної роботи студентів заклади вищої освіти мають забезпечувати створення достатніх можливостей і рівних умов для реалізації права кожного майбутнього фахівця на участь в усіх видах наукових досліджень. Як невід’ємна складова освітнього процесу і одночасно об’єкт прав студентів науково-дослідна робота є важливою функцією кожного закладу вищої освіти.
Наукова тема факультету: «Формування і відновлення здоров’я осіб різного віку в процесі фізичного виховання», в основу якої покладені сучасні концепції збереження і відновлення здоров’я із врахуванням впливу екологічних, соціально-психологічних та професійних чинників. Студенти і магістранти успішно виступають на Всеукраїнських олімпіадах з фізичної реабілітації та фізичного виховання, неодноразово виборювали призові місця. Вони мають можливість публікувати результати своєї наукової роботи у збірниках наукових праць нашого університету та інших ЗВО. Сім випускників факультету захистили кандидатські дисертації, 2 випускники післядипломної освіти спеціальності фізична реабілітація захистили докторські дисертації. Традиційними стали на факультеті проведення студентських наукових конференцій «На шляху до професійної майстерності», в яких беруть участь студенти і молоді науковці інших вишів.
Наукове дослідження студентів спрямоване на розкриття теоретичних та практичних аспектів здоров’язбереження як педагогічної технології навчання. Завдяки участі у науковій роботі студент оволодіває методологічними, теоретичними та методичними основами застосування здоров’язбережувальних технологій в освітньому середовищі.
Координацію наукової і організаційної роботи студентського наукового товариства «Олімп» на факультеті здоров’я, фізичної культури і спорту здійснює Жанна Сотник, завідувач кафедри фізичної культури і спорту, кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент.
Результатом спільної науково-дослідної роботи декана факультету доц. Вадима Коваля зі студентами є патент на корисну модель № 153531 «Лікувально-оздоровчий тренажер», який набуває найбільшої актуальності під час реабілітації військовослужбовців. Окремою є важливість впровадження патенту в освітній процес підготовки здобувачів фізичної терапії, фізичної культури і спорту.
Важливість застосування студентами здоров’язбережувальних технологій в освітньому процесі в умовах здоров’язбережувального освітнього середовища та організації фізкультурно-оздоровчої діяльності в край важлива.
Завдання науково-дослідної роботи студентів у закладі вищої освіти полягає в розвитку в них умінь пошукової, дослідницької діяльності, творчого розв'язання навчально-виховних завдань, а також у формуванні вмінь застосування методів наукових досліджень на практиці.
Наукова робота здобувачів вищої освіти полягає у написанні наукових робіт, участі у засіданнях студентського наукового товариства факультету, науково-практичних конференціях та семінарах, конкурсах студентських наукових робіт. Викладачі сприяють реалізації науковій, винахідницькій та іншій творчій діяльності здобувачів вищої освіти, розкриттю їхнього наукового та творчого потенціалу.