
Наукова робота
Кафедра фізичної культури і спорту Приватного вищого навчального закладу «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем'янчука» має усталені науково-дослідні традиції, які були започатковані першим деканом факультету здоров’я, фізичної культури і спорту, доктором біологічних наук, професором Віктором ЗАВАЦЬКИМ.
Анонси та проведення наукових заходів активно висвітлюються на сайті університету та на сторінці факультету: https://www.megu.edu.ua/uk/fakultet-zdorovya-fizichnoi-kulturi-i-sportu
в соціальних мережах:

ПРОБЛЕМНІ ТЕМИ КАФЕДРИ «ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА І СПОРТ»
«Оздоровчо-рекреаційні технології різних груп населення»
«Програмування фізкультурно-оздоровчих занять різних груп населення»
«Підготовка фахівців з фізкультурно-спортивної реабілітації»
«Волонтерська діяльність з різними групами населення (діти з інвалідністю)»
«Змагальна діяльність баскетболістів різної кваліфікації»
«Теорія та методика тренерської діяльності в обраному виді спорту (баскетбол)»
«Популяризація футболу в Західному регіоні України»
«Теоретичні та методичні засади підготовки фітнес-тренерів»
«Спортивно-оздоровчі технології при порушеннях серцево-судинної та дихальної систем»
«Студентський спорт, популяризація баскетболу в Західному регіоні України»
«Організація та управління у сфері фізичної культури Рівненщини»
«Популяризація спорту в Західному регіоні України»

КОНФЕРЕНЦІЇ, ВЕБІНАРИ, ВОРКШОПИ ОРГАНІЗОВАНІ КАФЕДРОЮ:
Науково-методичний семінар «Культурна спадщина олімпійського руху в системі гуманітарної освіти школярів» присвячений 25-річчю Приватного вищого навчального закладу «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука» та 20-річчю факультету здоров’я, фізичної культури і спорту
29 листопада 2018 року на базі Приватного вищого навчального закладу «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука» та Відділення Національного олімпійського комітету України за участю Олімпійської академії України. https://m.facebook.com/362268177198867/posts/1979981088760893/
Всеукраїнська науково-практична конференція «Культурна спадщина олімпійського руху в системі гуманітарної освіти школярів»
12-13 листопада 2019 року на базі Приватного вищого навчального закладу «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука» та Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії імені Тараса Шевченка за участю Олімпійської академії України: «Проблеми та перспективи олімпійського руху в ХХІ столітті». До участі у роботі конференції долучилось понад 30 науковців з України, Польщі та Словаччини.
Міжнародна науково-практична конференція «Дослідження інновацій та перспективи розвитку науки і техніки у ХХІ столітті» Дослідження інновацій та перспективи розвитку науки і техніки у XXI столітті : матеріали Міжнародної науково-практичної конференції, 10 листопада 2022 р., м. Рівне. Львів – Торунь : Liha-Pres, 2022. 328 с. ISBN 978-966-397-278-7
25-26 листопада 2021 року на базі Приватного вищого навчального закладу «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука» Секція 8: «Розвиток фізичного виховання і спорту»
Міжнародна науково-практична конференція «Інноваційні дослідження та перспективи розвитку науки і техніки у ХХІ столітті» присвячений 30-річчю Приватного вищого навчального закладу «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука» та 25-річчю факультету здоров’я, фізичної культури і спорту
19 жовтня 2023 року на базі Приватного вищого навчального закладу «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука» Секція: «Розвиток фізичного виховання і Спорту»
Всеукраїнська студентська науково-практична конференція «На шляху до професійного вдосконалення», 30.05.2024 р.
Секція «Розвиток фізичного виховання і спорту» в рамках Міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні питання та перспективи інноваційного розвитку науки та освіти в умовах євроінтеграції», 14.11.2024 р.
Вебінар «Практична складова при написанні наукових статей Scopus», 18.04.2024 р.
Круглий стіл «Проблематика викладання освітнього компоненту «Гімнастика з методикою викладання, з методикою оздоровчої роботи», 17.12.2024 р.
Науковий воркшоп «Сучасні проблеми обробки статистичної інформації». 14.05.2024 р.

Декан факультету Вадим Коваль керівник та ініціатор постійно діючої Програми навчально-наукової та волонтерської роботи з фізичної реабілітації осіб з особливими потребами «На хвилях добра» співпраці студентів - майбутніх фізичних терапевтів та вчителів фізичної культури факультету здоров’я, фізичної культури і спорту (ЗФКС) ПВНЗ «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука» з дітьми та дорослими з обмеженими можливостями. (Рішення вченої ради МЕГУ від 27 жовтня 2016 р. Протокол № 3).
В рамках реалізації авторської програми «На хвилях добра» Центром соціальних ініціатив і волонтерства «Доброчин» здійснюється розробка методичних засад організації та проведення виробничої практики для студентів з метою опанування кращих світових досягнень з фізичної реабілітації осіб з особливими потребами та використання набутих навиків, а також практичній діяльності випускників університету.
Коваль В.В. отримав премію голови Рівненської обласної державної адміністрації молодим ученим за заслуги та досягнення в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок у 2019 р. за Програму «На хвилях добра» Центру соціальних ініціатив і волонтерства «Доброчин», яка була представлена на конкурс.

На факультеті функціонує студентське наукове товариство «ОЛІМП», до складу якого входять здобувачі вищої освіти спеціальності «фізична культура і спорт».
Результатом спільної науково-дослідної роботи декана факультету доц. Вадима Коваля зі студентами є патент на корисну модель № 153531 «Лікувально-оздоровчий тренажер», який набуває найбільшої актуальності під час реабілітації військовослужбовців. Окремою є важливість впровадження патенту в освітній процес підготовки здобувачів фізичної терапії, фізичної культури і спорту.
Здобувачі ОП «Фізкультурно-спортивна реабілітація», «Фізична культура і спорт» висвітлюють свої наукові здобутки та проводять дискусії під час засідань проблемно-пошукової наукової студентської групи «Медико-біологічний супровід у підготовці спортсмена» під керівництвом професора Тетьяни Дем’янчук.

Здобувачі вищої освіти спеціальності: 017 Фізична культура і спорт беруть участь у семінарах, вебінарах з питань дотримання академічної доброчесності:
Навчально-практичний семінар: «Академічна доброчесність у сучасному науковому середовищі: від теорії до практики» проведено у МЕГУ 24 жовтня 2021р.;
Вебінар «Академічна доброчесність в точних науках»;
Вебінар «Університетські політики академічної доброчесності: нормативна база та дієві механізми»;
Вебінар «Політика університетів із запобігання студентському плагіату»;
Вебінар «Академічне письмо: практичні поради»;
Вебінар «Академічна доброчесність як політика ЗВО»;
Вебінар «Академічна доброчесність: від теорії до практики»;
Вебінар «Аргументативне есе: поради та приклади»;